78 beschouwingen en gegevens van geschut worden door Dr. Fr. Mouths, Major a.D., gegeven in de Art. Rundschau April. Doppelgeschütz Bofors als neuer Typ eines Infanteriebegleitgeschützes. Een even uitvoerige beschouwing waarbij ook aan andere constructies aandacht wordt besteed geeft de Zwitsersche Major Dr. Danïker onder Die Idee der zweirohrigen Infanteriegeschütze und ihre Verwirklichung in de Art. Rundschau van Juli 1935. Voor gegevens betreffende" nieuwe paun. (Lanchester M32, Berliet en Landswerk 185) wordt verwezen naar M.W. nr. 45, B.B.S.M. Aug. en M.W. nr. 17. T. Intendance, Legerverpleging, enz. Revue militaire francaise, April en Juli 1935. l'Economie allemande dans ses rapports avec la defense nationale door dfen Chef d'escadron (commandant) Lelarge d'Ersau. Het Aprilnummer bevat beschouwingen over het tijdperk 1914 1918 het Juli-nummer behandelt „l'Epoque actuelle" en vraagt daarom de meeste aandacht. Het is ondoenlijk dit ruim 70 bladzijden groote artikel in een zeer korte bespreking, als hier vereischt, recht te doen wedervaren. Het wordt aan hen, die belangstellen in de tegenwoordige Duitsche economie en de beïnvloeding daarvan door de leerstellingen van het nationaal-socialisme warm ter lezing aanbevolen. Hier is een man aan het woord met groote kennis van zaken, wien het behandelde onderwerp blijkbaar na aan het hart ligt. Het is een groote verdienste, dat gegevens en conclusies ontleend worden aan Duitsche pu blicaties en uitlatingen van Duitsche staatslieden. In heldere taal wordt bij de uiteenzettingen vastgehouden aan de vooraf uitgestippelde lijn; waar deering voor de Duitsche eigenschappen en het Duitsche streven komt veel vuldig tot uiting. Aan het artikel zijn tabellen toegevoegd, welke een over zicht geven van den opzet en den samenhang met de regeering der belang rijkste wettelijke organisaties der economische bedrijvigheid. Groote aan dacht wordt gegeven aan de vorderingen en de successen van het streven naar autarchie, dat door het nationaal-socialistische regiem in Mei 1933 scherp als doel is gesteld. Juist met het oog op den grooten invloed van de regeering op elk gebied der economische bedrijvigheid, op het veelvuldig, vrijwel dictatoriaal, in grijpen allerwegen, op het betrekkelijk korte tijdvak, dat de nazi-leerstel lingen hun invloed hebben doen gelden, zoomede op de concessie's, die thans reeds door deze leer aan het oude kapitalistische stelsel moeten wor den gedaan, stelt de schrijver in een kort voorwoord vast, dat het door hem gegeven overzicht de groei beschrijft tot eind December 1934. Een idee van de behandelde stof moge worden gegeven door vermelding van de samenvatting van den inhoud aan het begin van het artikel, welke als volgt luidt: I. Les ressources actuelles de l'économie allemande. A. Le problème alimentaire. B. La production industrielle. I. Les ressources en matières premières. II. l'Appareil de production.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 80