80 Enkele beschouwingen zijn aan de bevelen toegevoegd voor de Divisie- en de Lichte Brigade zijn aan- en afvoer en verpleging in één bevel samen gevat. De omvangrijke verkeersregeling is in alle bevelen door een schets gegeven. Uiteraard zijn enkele partieele bevelen aan de volledig samen gevatte voorafgegaan. Naar ons gevoelen zijn zij wel wat schematisch en. dalen zij te veel af in details. L. Geneeskundige Dienst, enz. The Military Surgeon, Vol. 77, No. 4, October 1935. Prevention of venereal disease" by Captain F. J. Vokoun, Med. Res. Corps, U.S. Army. In dit artikel betoogt de schrijver, dat de huidige methoden om dit vraag stuk der geslachtsziekten voor de legers tot oplossing te brengen niet deugen. Hij begint met te constateeren, dat ondanks de pogingen het prostitutie kwaad te bestrijden, door het geven van voordrachten over de infectiegeva ren, de vertooning van min of meer afschrikwekkende films en het uitvaar digen van alle mogelijke strafbepalingen „just as long as he human element persists the venereal problem will exist". De manschappen van het leger in de Ver. Staten krijgen regelmatig hygiënische voordrachten te hooren, worden gestraft met inhouding van soldij als zij geïnfecteerd zijn en geen preventieve middelen hebben gebruikt e.d.m. De schrijver meent echter, dat al deze methoden om de venerische ziekten te bestrijden wel goed zijn, maar in het algemeen te weinig succes boeken. De tijd om deze ziekten te voorkomen is niet een of twee uren na de blootstelling aan de infectie, maar onmiddellijk daarna. Het is meeren- deels een kwestie van eenvoudige zindelijkheid. Wanneer na den bijslaap de genitalia grondig worden gereinigd met zeep en liefst warm water, waarbij vooral de meatus met zorg moet worden schoongemaakt, zou volgens den schrijver 90 van alle venerische ziekten verdwijnen. Wanneer bovendien in aansluiting daaraan de man een of andere antiseptische zalf zou gebruiken om de genitalia grondig in te smeren, zou volgens hem ook de resteerende 10 verdwijnenOp deze wijze worden de ziektekiemen verwijderd of onschadelijk gemaakt vóór zij de weefsels zijn binnengedrongen. Wanneer deze methode consciëntieus zou worden gevolgd, zou het heele vraagstuk der geslachtsziekten tot belangrijk mindere proporties zijn teruggebracht. „We have conquered smallpox and diphtheria, but venereal disease still makes a mock of us. It is about time we paid it some attention and stamped it out De zaak wordt hier wellicht wat overdreven voorgesteld, maar dat neemt toch niet weg, dat de schrijver het mogelijk toch wel aan het rechte eind heeft. De zeep vormt ook een voornaam en volgens sommigen het voor naamste bestanddeel van de ung. sine nomine, die bij het leger h.t.l. als individueel prophylacticum wordt toegepast. The Military Surgeon, Vol. 77, No. 5, November 1935. „Cerebral Malaria while receiving atabrine" by Major H. E. Fraser, M. C. U. S. Army. Op 24 Juni werd een patiënt comateus binnengebracht in het hospitaal van „Fort Benning" in Georgia, die op 18 Juni ziek was geworden met koorts, hoofdpijn en misselijkheid. Op 20 Juni had hij nog koorts door een bloed onderzoek werd toen malaria tertiana geconstateerd. De man kreeg op 21, 22 en 23 Juni 3 maal daags een atebrinetablet van 100 mgr, maar begon op 23 Juni stuporeus te worden, zoodat geen atebrine meer per os kon worden gegeven. Op 24 Juni werd opnieuw een bloedonderzoek verricht, waarbij tropicaringen, echter geen halve manen in het bloed werden geconstateerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 82