183 enkele voertuig. Om dus een „Leistungssteigerung" te verkrijgen, zal men een meer intensief gebruik moeten maken van het snelle verkennings orgaan, het vliegtuig. De opdracht voor het luchtwapen zal dan moeten zijn le. Voordat de beweging wordt ingezetWaar is de niet aangeleunde vleugel van den vijand Waar zijn hindernissen aangebracht, welke de eigen opdracht kunnen doen mislukken Waar is de vijandelijke lucht afweer het sterkste 2e. Tijdens de nadering: Zijn vijandelijke tegenmaatregelen (troepen verschuivingen, dekkingstroepen, hindernissen, versterkte luchtafweer) te onderkennen Doet zich de mogelijkheid voor, door uit te buigen, den vijand te verrassen of op doeltreffender wijze dan oorspronkelijk in het voor nemen lag, aan te grijpen? Ook voor verbindingsopdrachten en het overbrengen van bevelen in het raam van gemotoriseerde verbanden kan men in dringende gevallen van vliegtuigen gebruik maken (Schr. denkt aan het gebruik van sportvlieg- tuigen voor dit doel), welke den marsch van de gemotoriseerde verbanden volgen door zich sprongsgewijze van landingsterrein tot landingsterrein te verplaatsen. Bombardementsvliegtuigen kunnen voorts worden ingezet tijdens de na dering tegen aangevoerde versterkingen en tegen artillerieopstellingen, na het gelukken van den aanval tegen de teruggeslagen vijandelijke troepen. Deze opdrachten dienen te worden uitgevoerd vóór andere belangrijke opdrachten. „Man musz eben in solchen Fallen alles in die Waagschale werfen, und es besteht kein Zweifel dasz die Bombenflugzeuge nicht die ihnen am geeignetsten erscheinenden Ziele anzugreifen haben, sondern sich nach den Erfordernissen des motorisierten Verbandes richten müssen Om zelf tegen vijandelijke vliegtuigaanvallen beschermd te zijn, moeten de ge motoriseerde verbanden beschikken over luchtdoelgeschut, dat over de leng te van de colonne wordt verdeeld en bij rusten en gereedstelling steeds vuurbereid moet zijn. Ook moeten de door de gemotoriseerde verbanden te passeeren défilé's, bruggen, enz. tijdig door het luchtdoelgeschut worden bezethet zal in sommige gevallen zelfs aanbeveling verdienen op bepaalde landingsterreinen eenige patrouilles jachtvliegtuigen beschikbaar te houden om zoo noodig het luchtruim tijdig van vijandelijke vliegtuigen te zuiveren. Gemotoriseerde verbanden kunnen tijdens den marsch zeer groot nadeel ondervinden van vijandelijke bomaanvallen indien enkele voertuigen wor den getroffen, de weg of een brug vernield wordt, kan dit tot ernstige stag natie aanleiding geven. „Bombenangriffe bieten daher am ehesten Aussicht auf Erfolg in einem wegearmen und durchschnittenen Gelande, vor allem, wenn sie gegen einen schwer zu überschreitenden Abschnitt, besonders im Gebirge, unternommen werden". Voorts wijst Schr. op het succes dat vlieg tuigen kunnen hebben door aan te vallen op een ongepantserde gemoto riseerde colonne, vooral indien in de marschrichting van de voertuigen wordt gevlogen. Uit het vorenstaande volgt dat door het uitvoeren van luchtaanvallen een belangrijk oponthoud aan den vijand kan worden opgelegd, terwijl de voor- deelen, welke worden ondervonden van het samenwerken van vliegtuigen met de gemotoriseerde verbanden, zooals in het begin van het opstel werd uiteengezet, belangrijk kunnen zijn. Schr. eindigt het interessante artikel dan ook met de woorden„Man wird also nicht allgemein sagen können, dasz die Luftwaffe den Angriff oder die Abwehr motorisierter Truppen begünstigt, vielmehr wird m jedem Falie derjenige den Sieg erringen, der für entscheidende Aufgaben moto- risierte Einheiten und Luftwaffe in grösztmöglicher Zahl heranzieht und in pianvollen Zusammenwirken verwendet".

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 101