185 aanleiding van de zich voordoende tactische omstandigheden de marsch- en aanvalsbewegingen van het verband aan te geven. „Sie übernehmen die Unterrichtung des Verbandführers über die Lage bei seiner eigenen Truppe, wie über die Gesamtlage und halten Verbindung zwischen den Einheiten des mechanisierten Verbandes und zwischen ihm und der höheren Truppen- führung". In dit opzicht zal vermoedelijk het autogiro-vliegtuig een gunstige oplossing van het vraagstuk kunnen geven. Schr. eindigt zijn artikel met het geven van een schematisch voorbeeld hoe de technische leiding van een gemechaniseerd verband door vliegtuigen kan plaats hebben. Luchtmacht. Luchtmacht no. 4. Vergrooting van de gevechtskracht der vloot door het luchtwapen door Lt.ter zee der le kl. M. Schoo. Schr. betoogt, dat de slagkracht van onze maritieme strijdmiddelen voor namelijk moet worden gezocht in het luchtwapen en dat voor het geval het budget geen uitbreiding van dit wapen mocht toelaten, deze uitbreiding ten koste zal moeten gaan van andere defensieonderdeelen. Schr. gaat vervolgens na, welk soort vliegtuig (vliegboot of drijvervliegtuig) voor aanschaffing in aanmerking komt en komt tot de conclusie dat het drij vervliegtuig de voorkeur verdient boven de vliegboot. Naast deze vliegtuigen voor verkenning en bombardement wenscht Schr. bepaalde verbanden, be staande uit landvliegtuigen te bestemmen voor het uitvoeren van bombar dementen in de belangrijkste zeestraten. Met het oog op de geringe actie radius van deze vliegtuigen (duik-bommenwerpers) zullen de nauwste door gangen moeten worden bestreken. Als eerste basis voor bommenwerpers komt volgens schr. derhalve in aanmerking Billiton, van waaruit de Gas parstraten en Straat Karimata kunnen worden bestreken, eventueel aange vuld door een terrein op den Borneowal bij Ketapang of Kindawangan. Straat Makassar is af te sluiten door een station nabij Manghalihat op den Borneowal c.q. Tg. Dampelas op den Celebeswal. De Floreszee, die plm. 150 mijl breed is, moet door 2 stations, een op den Celebeswal en een op de Noordkust van Soembawa of Flores, bestreken worden. Voor de actie nabij Soerabaja en Batavia (Straat Soenda) kan over de daar aanwezige vliegvelden worden beschikt. Aan het slot van het artikel brengt de redactie van het tijdschrift de beschouwingen in verband met die, welke door de officieren-vlieger Eiker bout, Vethake en Fiedeldy werden geleverd en komt tot de volgende con clusie drijvervliegtuigen voor lange afstandverkenning en bombardement in onmiddellijke samenwerking met de zeegaande vloot daarnaast land- vliegtuigen voor bombardements- (c.q. torpedo-) doeleinden. Luchtvaartnieuws. (B.B.d.S.M. nr. 5, B. de l'A. de l'A. nr. 75, VI. vd. nr. 41 en 46, Lm. nr. 4). Duitschland. De voornaamste vliegtuigfabrieken zijnJunkers Flugzeugwerk te Dessau, Koethen en DresdenDornier Metallbauten te FriedrichshafenHeinkel Flugzeugwerk te Warnemünde, Breitleing Arado-Handelsgesellschaft te Warnemünde Föcke-Wulf Flugzeugbau te Bremen. De voornaamste Duitsche motorenfabrieken zijn „Argus Motoren" te Berlijn-Reinickendorf De Ba- yerische Motoren-Werke te Munich en Spandau de Junkers Motorenbau te Dessau de Maybach Motorenbau te Friedrichshafen de Daimler-Benz te Berlijn, Stuttgart en Untertürkheim, welke fabriek de Mercedes motoren bouwt en ten slotte Siemens en Halske te Spandau.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 103