186 Engeland. De Britsche luchtvloot wordt belangrijk uitgebreid. Het aantal „home defence" eskaders bedroeg oorspronkelijk 52, omvattend 580 vliegtuigen in eerste lijn. Einde Maart 1937 zal de sterkte bedragen 123 eskaders met 1500 vliegtuigen in eerste lijn. Inclusief de reserves en schoolvliegtuigen zullen meer dan 2000 nieuwe vliegtuigen worden gebouwd. Verschillende fabrieken zijn bezig Hawkervliegtuigen te bouwen, welk fabrikaat thans in de Britsche luchtmacht sterker vertegenwoordigd is dan de producten van andere fa brieken. De desbetreffende typen zijn de „Fury" (eenzitsgevechtsvliegtuig) die in zijn laatste uitvoering een topsnelheid bereikt van 386 km/u, verder de „Demon" (2-zitsgevechtsvliegtuig), het „Hart" lesvliegtuig, de „Audax" tweedekker voor samenwerking met het leger en de „Hector" een soort gewijzigde „Audax", welke zal worden uitgerust met den nieuwen 24 cylin der H-vormigen Napier Halfcrd Daggar motor. De Hawker-fabriek werkt aan de uitvoering van een groote bestelling „Hind" lichte bommenwerpers, welke de vermaarde „Hart" zullen vervangen. Onder de 18 nieuwe typen waarmede de Britsche luchtmacht wordt uit gerust, treffen wij 4 eendekkers met lagen vleugel aan. Het zijn de 2- motorige Fairey „Hendon" zware bommenwerper met zeer dikken vrijdra- genden vleugel, de Avro „Anson" voor verkenning en de Bristol-142 me dium bommenwerper, laatstgenoemde typen eveneens twee-motorig, ten slotte de eenmotorige Vickers lange-afstand bommenwerper. In September 1935 werd een begin gemaakt met den bouw van het vlieg kampschip „Ark Royal", hetwelk 10.000 ton zal meten en 60 vliegtuigen aan boord kan herbergen. De bouw zal 2 jaar duren. Een der nieuwe squadrons, bestemd voor kustbewaking, zal worden uit gerust met Avro „Anson" vliegtuigen, voorzien van 2 Siddeley „Cheetah"- motoren en van een intrekbaar landingsgestel. Tot dusver geschiedde de kustbewaking uitsluitend door vliegbooten. Deze taak zal nu grootendeels op tweemotorige landvliegtuigen komen te rusten. Deze vliegtuigen bieden de volgende voordeelenzij zijn geschikt voor samenwerking met de marine, voor den patrouilledienst tegen onderzee booten en voor den luchtaanval op schepen. Waarschijnlijk zal men dan ook tot geleidelijke vermindering van den torpedo-vliegdienst overgaan torpedo- vliegtuigen blijken te kwetsbaar voor aanvallen van jachtvliegtuigen en door de lage hoogten, waarop zij hun torpedo lanceeren voor afweer geschut (de R.A.F. heeft 2 torpedo-squadrons te Singapore en 1 in Enge land uitgerust met Vickers „Vildebeest", de Vloot 3 squadrons, voorzien van Blackburn „Baffin" vliegtuigen). De nieuwe squadron zal vallen onder „General Reconnaissance". Zij kan zoowel tegen doelen op zee als te land worden gebruikt. Amerika. De Boeing 281 met Wasp motor (550 pk) kan dienen a) als jachtvliegtuig met een normalen benzinevoorraad voor 1 uur en 45 min. vliegen op kruissnelheid, bewapend met 2 mitr. van 7.5 mm. of met 1 mitr. van 7,7 mm. en 1 mitr. van 13 mm. b)' als strategische verkenner met een benzinevoorraad voor 3x/2 uur vlie gen op kruissnelheid en een vliegafstand van 1100 km. c) als licht bombardementsvliegtuig met 2 bommen van 50 kg. of 5 bom men van 14 kg. De vliegprestaties bedragen voor het gebruik als respectievelijk jacht vliegtuig, verkenner en lichte bommenwerper Maximum snelheid op 3600 m.: 371 km/u, 368 km/u, 335 km/u kiuis- snelheid op 3600 m: 336 km/u, 333 km/u, en 315 km/u; landingssnelheid:

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 104