compagniescommandant, den luitenant en den gewestelijk eerst aanwezend officier van gezondheid. De volgende maatregelen werden getroffen: Algemeen. 1. Den luitenant (commandant) ter hand stellen van de instructie (zie bijl. I) en den bundel stukken (rapporten, kaarten, schet sen, eventueele memories) betrekking hebbende op de streek van actie, opdat hij zich kan inwerken. 2. Formeeren der brigades, bestaande uit 1 Eur. sergeant (dan wel sergeant le kl.), 1 sergeant 2e kl. (Eur. brigadier), 1 inf. Ie kl. dd. korporaal (gebrek aan korporaals), 4 Man. of Tim. soldaten (zoo mogelijk) en 12 Jav. en Soend. soldaten. Bij elke brigade ingedeeld een hoornblazer dan wel dd. hoornbla zer (gerekend in de sterkte van de brigade), terwijl in de sterkte van het geheel ook was opgenomen 1 dd. schoenmaker met gereedschap. 3. Om deze brigades aan de sterkte van het garnizoen Ambon te kunnen onttrekken moesten echter de volgende nevenmaatre gelen worden getroffen: a. Onttrekken van 1 brigade aan de bezetting van West- Ceram en tijdelijke opheffing van het garnizoen ter sterk te van 1 brigade te Saparoea, waarvoor veldpolitie in de plaats kwam. b. Tijdelijk stopzetten der aan te vragen verloven, tenzij men tevens zijn buitenbeurt had vervuld. Een dergelijke maat regel, hoewel onvermijdelijk, heeft echter tot gevolg, dat het aantal rechthebbenden zich zoodanig ophoopt, dat men later verplicht is groote contingenten met verlof te laten gaan, waardoor de aanvulling van de posten weer in het gedrang komt. c. Hen, wier dienstverband tijdens de excursie, waarvan de duur tevoren niet te bepalen was, zou komen te eindigen, voortijdig laten bijteekenen. 4. Grondige inspectie van de mede te nemen wapening, uitrusting en kleeding. Wat maar eenigszins voor verwisseling in aanmer king kwam, werd verwisseld. 5. Marschtraining, speciaal voor de nieuw ingedeelde veroordeel den, waarbij als eindeisch werd gesteld een marsch van 25 km. door geaccidenteerd terrein met 25 kg. belasting. 6. Enkele eenvoudige V.P.T.L. oefeningen, met 't doel kader en manschappen onderling en wederkeerig zoo spoedig mogelijk elkaar te laten wennen, daar door omstandigheden deze bri gades vrijwel geheel opnieuw moesten worden samen gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 71