vervoer en weer lossen onleesbaar. Van de kleuren dient na tuurlijk aanteekening te worden gehouden b.v. rood rijst. Geld. 9. De Commandant van zoo'n detachement vooral naar een geïsoleerd liggende streek moet ook ruim voorzien worden van g.t.g.r., dus voldoende voor de eerste drie maanden voor uitbetaling voorschot aan de militairen, koelieloonen, aankoop bivakmateriaal e.d. Er vooral om denken ook hiervan zooveel mogelijk eenmans- vrachten te maken, veel klein geld mede te geven en bijtijds den betrokken kwartiermeester te waarschuwen. Het mede geven van een modelgeldkist met slot en sleutel is natuurlijk noodig. Gaat men naar primitieve streken als in het onder havige geval, dan doet men 't beste een deel van het geld vóór vertrek om te zetten in aldaar gangbare ruilartikelen als tabak, kralen, spiegeltjes, zout, messen, lucifers, schelpjes e.d., die dan ook in dichtgesoldeerde petroleumblikken worden meegeno men. Munitie. 10. Voorraad mede te nemen munitie bepalen. Indien per boot moet worden gereisd, de munitie niet uitgeven, daar ze aan boord toch weer moet worden ingenomen. Naar de Anggimeren werd meegenomen: a. Bij den man 50 Patronen S. No. 1 24 Patronen S. No. 5 b. In den trein 2000 Patronen S. No. 1 96 Patronen S. No. 5 35 st. Handgranaten. Geneeskundige verzorging. 11. Behalve de normaal met de brigades mede te nemen medicijn en verbandblikken moet een reserve voorraad medicijnen en verbandmiddelen worden vastgesteld. Zulks werd natuurlijk gedaan in overleg met den gewestelijk eerstaanwezend offi cier van gezondheid waarbij de bij de expeditie ingedeelde dokter tegenwoordig was. Ook hier vooral denken aan éénmansvrachten, waarbij het mij 't meest practisch voorkomt, dat iedere kist dezelfde soort medicijnen, enz. bevat als de verbandblikken. Heeft men later boven in de bergen aanvulling noodig, dan be hoeft men in het basisbivak geen kisten open te breken, uit te zoeken en nieuwe vrachten samen te stellen, doch heeft men alleen maar het aantal kisten mee te geven dat gevraagd wordt. 155

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 73