De in A.O. 1929 Nr. 4 vermelde onpractische verbandtaschjes werden thuisgelaten. In de plaats daarvan kreeg elke brigade commandant een sigarenblikje (voor 10 sigaren), waarin 2 of 3 snelverbandpakjes, welke blikjes met leukoplast afgeslo ten in één der jaszakken werden geborgen. Ook de ziekenvoeding had uiteraard de aandacht. Men beperk te zich echter tot het meest eenvoudige en urgente nl. gecond. melk, boter, Verkade's beschuit, havermouth, maizena en bouil lonblokjes. Verder werden de van kracht zijnde maatregelen tegen malaria nog eens met de brigadecommandanten en de soldaten besproken; zoo o.m. het aan de kust 's avonds gekleed rondloopen (slaapbroek kabaja sokken)en het insmeren van de voeten met kajoepoetiholie Een flinke voorraad van deze olie werd dan ook door den apotheker beschikbaar ge steld. Aan een ieder werd bovendien op advies van den ge westelijk eerstaanwezend officier van gezondheid een buik band verstrekt, ook aan de veroordeelden waarvoor ingevolge A.O. 1932 nr. 8. een verklaring van den G.E.O.G. noodig was. Administratie. 12. Ook dit moest worden verzorgd. Den Detachementscomman dant werd de noodige voorraad boeken, papier, enz. meegege ven, verpakt in speciaal daartoe aangemaakte blikken (zie bij lage II). Delegatiestaten voor de mindere militairen werden door de brigadecommandanten opgemaakt en ingediend. Voor degeen, die maandelijksch traktement hadden, werden den compagnies-commandant de noodige blanco quitanties over handigd. Voorts ontvingen de brigadecommandanten eenige schriften, ingericht naar een bepaald model, om hierin dage lijks het door hun manschappen genotene aan te teekenen. Aan den Legercommandant werd machtiging gevraagd Re geling A. van de excursieorder te mogen toepassen (zie A.O. 1932 Nr. 8). Inscheping. 13. De troepen, die met het Gouvernements-Motorschip Reiger" naar Manokwari moesten worden vervoerd, werden den 14en September 5 nam. ingescheept. Deze inscheping, na défilé met muziek voor den Resident, den Gewestelijk Militair Comman dant en belangstellende officieren met hunne dames, had vlug en vlot plaats, dank zij de volgende genomen maatregelen: 's Morgens inspectie van het schip door den expeditiecomman dant met de brigadecommandanten. Daarbij werden o.m. vastgesteld: a. de ligplaatsen der 4 brigades; h. de ligplaats der veroordeelden; c. de bergplaats wapening en munitie. 156

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 74