Rusten: [A.T.V.I.pt. 308 e.v. en zakboekje VII-4], In den regel kunnen vaste uurrusten worden bekend gesteld bij marschen op grooten afstand van den vijand. Binnen 's vijands bereik moeten de rusten naar de tactische omstandigheden worden geregeld, waar bij gelet moet worden op dekking tegen vuur en zicht van den vijand. De B. Tn. leggen slechts een korten afstand af, zoodat voor deze onderdeelen geen rusten bepaald behoeven te worden. Marsch- groep 1 marcheert voorloopig nog veilig achter de beveiligingsaf- deelingen, uitgezet ter beveiliging van de concentratie. Daarom zijn voor deze marschgroep de eerste twee uurrusten vastgesteld. C. A.I. Hw. regelt den marsch van marschgroep 2; hij weet, dat hij na elk uur 5' en om de 3 uur 15' moet doen rusten. Ad. punt 6: Voor verkenning en beveiliging beschikt de det.cdt. slechts over een eskadron. Dit is aangezien versterking met inf. op auto's door gemis aan vervoermiddelen niet mogelijk is wel wat weinig voor het uitzenden van een verkenningsdetachement. Maar er is hier zulk een belangrijk punt, n.l. de (ijzeren) brug over de PESANGGRAHAN, waaromtrent de det.cdt. nadere gegevens wenscht, dat hij toch besluit Cav. 1 min een k. en een km. groep ter verkenning vooruit te zenden. M. h. o. op een ontmoeting met paun. wordt 1 sie 12.7 medegegeven. De det.cdt. houdt verder met de geringe gevechtskracht van Cav. 1 rekening door slechts te eischen, dat het eskadron eventueele pogingen van den vijand om zich in het bezit van de brug te stellen belet, want van een voor eigen gebruik openhouden kan uiteraard geen sprake zijn. Ad. punt 8. Bijzondere aandacht moet steeds worden besteed aan de bestrijding van luchtstrijdkrachten en paun. Het beschik bare aantal zware mitrn. is te gering om een voortdurende be scherming tegen luchtstrijdkrachten te verleenen daarom zal de luchtdoelbestrij ding met de zware mitrailleurs zich beperken tot zeer weinig dekking gevende deelen van den marschweg. Uiter aard nemen ook de overige aut. wapens aan de bestrijding van luchtdoelen deel, waartoe o.m. de mitrailleurs uitgerust zullen worden met pivotstangen (voorloopig van bamboe). De 12.7 mitr. leent zich uitstekend voor de bestrijding van paun. Bij vij.lt.tpn. moet echter ook met lt. vewn. worden gerekend, welke zich langs de wegen op raden en door het terrein op rupsbanden kunnen voortbewegen. Het doorboringsvermogen van het 12.7 projectiel is echter zoo groot, dat ook lt. vewn. met de 12.7 mitr. kunnen worden bestreden. De actieve beveiliging kan tijdens den maisch nog worden aangevuld met een passieve beveiliging, waarvoor gebruik wordt gemaakt van beladen vrachtauto s bij de beveili- gingsafdn. Bij den marsch van het det. A. zijn 1 sie. 12.7 en 1 vrachtauto respectievelijk bij de verkennende cav. en bij de voor hoede ingedeeld. 172

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 90