Ad. punt 9 Het geven van den juisten tijd is natuurlijk noodig i.v.m. de in punt 5 gegeven afmarschtijden. Een berichtofficier van A.I Hw. werd thans reeds t.b.v. den voorhoede cdt. gesteld, teneinde in een later stadium vertraging te voorkomen. De det.cdt. houdt zich zoo ver naar voren op, teneinde bij een gebeurlijk stooten op den vij. dadelijk den toestand te kunnen be- oordeelen. Het is noodzakelijk, dat een officier van den det.st. nabij de brug DJATI 1 (drs. onmiddellijk O. van de brug) het verkeer regelt. Alle onderdeelen moeten dezen driesprong passeeren en het is dus wenschelijk aldaar een officier met eenig personeel (wielrij ders c.q. motorordonnansen) te stationneeren, welke officier vol komen op de hoogte is van de troepenindeeling. Aangezien de det.cdt. zich tijdens den marsch ter hoogte van den voortroep ophoudt is het noodzakelijk, dat marsch-vbpn. worden opgericht met gebruikmaking van het bestaande netde det.cdt. kan nu door gebruikmaking van deze mvbpn. in verbin ding blijven met den det.cop. welke voorloopig nog bezet blijft en op de hoogte blijven van de vorderingen der verschillende marschgroepen. Ad. punt 10: a. Eenige toelichting behoeft de aanwijzing, dat alleen de filterwagens van de niet-gemotoriseerde B. Tn. bij de G. Tn. worden ingedeeld. Het indeelen toch van de fwn. der ge motoriseerde onderdeelen [A.I Hw., V. P. A.], zoomede van de onderdeelen, waarvan de B. T. gemotoriseerd is (St.-Det. A., Cav. 1, Sie.Pi) levert eenige moeilijkheden op. Bij den B.T. van den staf en de batterijen van A.I Hw. worden de kwn. en fwn. achter vrachtauto's aangehaakt, n.l. in totaal 5 kwn. en 4 fwn. ach ter 5 auto's. De fwn. kunnen niet achter een willekeurigen auto van de G. Tn. worden aangehaakt, omdat i.v.m. de hooge kosten slechts de auto's, welke in oorlogstijd ook moeten trekken, ver meerderd met een kleine reserve, van een trekhaak zullen worden voorzien. Indien er bij den B.T. van deze onderdeelen auto's zijn, welke van een trekhaak zijn voorzien, doch niet trekken, aanwe zig zijn, zouden deze met de aangehaakte fwn. bij den G.T. kunnen worden ingedeeld. Men krijgt dan echter weer auto's bij den G.T., beladen met materieel (en wellicht personeel), dat daar niet thuis hoort. Een andere oplossing zou kunnen zijn eenige auto's van den G.T. van een trekhaak voor het eventueel trekken van de fwn. te voorzien, hetgeen dan in de tabellen O.On. zou moeten worden vast gelegd. Bij de onderdeelen, waarvan alleen de B.T. gemotoriseerd is, zouden een of meer auto's van den B.T. met de fwn. bij den niet- of gedeeltelijk gemotoriseerden G.T. moeten marcheeren (pioniers, St.-Det.A.) Bij Cav. 1 is indeeling van den fw. niet noodig, omdat zich in den G.T. kookblikken bevinden (op een pakpaard) 173

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 91