b. In de tabel O.On. van den staf van een regiment infante rie staat aangegeven, dat de cdt. van den B.T. tevens optreedt als cdt. van de vereenigde B.Tn. van het regiment. In dat geval zou hij een B.T. commandeeren, waarbij zich behalve een groot aantal treinkarren. slechts een groep van 11 auto's bevindt (van den staf)In de Vereenigde B. Tn. van het det. bevinden zich nu echter bovendien 1 auto van de Sie.-Pi., 3 auto's van Cav. 1, 9 auto's van A.I. Hw. en 4 auto's van 1 V.P.A. (totaal 17 auto's). Het komt daarom wenschelijk voor 2 marschg'roepen te maken, elk onder een eigen commandant, waarbij dus de cdt. van den B.T. van St.-l R.I. als cdt. van de vereenigde karren B.Tn. optreedt. wordt vervolgd met a. maatregelen en bevelen van den voorhoede cdt. b. maatregelen en bevelen van den det.cdt. n.a.v. binnenkomende berichten) BIJ DE OVERNAME VAN DE REDACTIE. In aansluiting op het afscheidswoord van den Kapitein van den Generalen Staf P. G. Mantel moge op deze plaats den scheidenden redacteur mede namens het Bestuur der I.K.V. dank worden gezegd voor de bijzondere zorg en den arbeid, welke door hem aan de vereeniging en aan het Indisch Militair Tijdschrift in het bijzonder werden besteed. Dat deze arbeid succesvol is geweest, blijkt wel uit het peil, waartoe hij de afgeloopen jaren I.M.T. en W. J. heeft weten op te voeren. Onze beste wenschen verge zellen Kapitein Mantel bij zijn vertrek naar den Haag, wij hopen dat zijn onvermoeide ijver ook in zijn nieuwe functie met succes zal worden bekroond en hem voldoening zal schenken. Dat het overnemen van de redactie plichten met zich brengt, is van zelf sprekend evenzeer zijn wij er ons van bewust, dat bij het streven, de voetsporen van onzen voorganger te drukken, de hulp van de vele bekwame medewerkers onmogelijk kan wor den gemist. Met een verzoek aan deze laatsten en voorts aan allen, die zich geroepen gevoelen in het waarachtig belang van de weer macht in het algemeen en van het Koninklijk Nederlandsch- Indische Leger in het bijzonder hun stem op militair wetenschap pelijk gebied te doen hooren, om hunne gewaardeerde mede werking alsmede met een woord van dank aan het Bestuur voor het in ons gestelde vertrouwen, wordt de redactie door ons aan vaard. F. G. L. WEIJERMAN. 174

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 92