7. DE UITREIKING VAN HET VAANDEL AAN HET Vie BATALJON INFANTERIE door S. Maandag de 16e December 1935, was een belangrijke dag voor het Vie bataljon infanterie, in garnizoen te Balikpapan. Op dien dag toch werd aan dit korps door den gewestelijk militairen com mandant, den luitenant-kolonel der infanterie E. A. Steinmetz, een nieuw vaandel uitgereikt. In den vroegen morgen van dien dag stond het bataljon daartoe in gioot tenue, met het militaire muziekkorps uit Bandjarmasin op den rechtervleugel, aangetreden op het voetbalveld in de wijk Klandasan, terwijl mede een gewapend detachement van H. M. mijnenlegger „Krakatau", de 2e compagnie Kust- en Luchtdoel artillerie en een detachement genietroepen opgesteld stonden. Commandant en officieren van H.M. Krakatau gaven blijk van hunne belangstelling terwijl de tijdelijk aanwezige officieren van den Marine Luchtvaartdienst dat deden, door gedurende de plech- tigheid eenige malen over het terrein te vliegen. Ook de burgerij van Balikpapan was in grooten getale opgekomen, om dit militaire schouwspel bij te wonen. Dat deze belangstelling, in het bijzonder die van het Hoofd van Plaatselijk Bestuur en den administrateur van de B.P.M. op hoogen prijs werd gesteld, behoeft geen nader betoog. Alles werkte van den aanvang af mede, om de stemming voor de komende plechtigheid als het ware voor te bereiden. De troep in groot tenue op het groote grasveld, de dames in fleurige toiletjes op de overvolle tribune, een groot aantal Inheemschen in bonte mengeling rondom het veld geschaard en dat alles door den krach- tigen tropenzon beschenen. Het was klokke 7.30 vom., toen de gewestelijk militaire com mandant, luitenant-kolonel E. A. Steinmetz, voor deze gelegenheid uit Bandjarmasin overgekomen, het terrein betrad en op de voor geschreven wijze werd ontvangen. Na de troepen, officieren en genoodigden te hebben gegroet en na den troep te hebben gein- specteerd, stelde overste Steinmetz zich op tegenover den com mandant van het Vie bataljon, den luitenant-kolonel P. A. Cox, die het vaandel in ontvangst zou nemen. 175

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 93