mogen ondervolgende teekening (fig. 7) dienen, waarop schema tisch het kringvizier met beide horizontale draden en één der verticale draden, benevens de cirkelomtrek zijn aangegeven voorts een voorstelling van de kringkorrel met het daarin gevatte doel-beeld, waarbij de beeldrichting op de aangegeven momenten door een pijltje is aangeduid. Deze momenten (A, B, C, enz.) komen overeen met de plaatsen van het vliegtuig in fig. 6. bij de overeenkomstige letters A, B, enz. Naderings-hoek bij A. 7° id. B. 9° id. C. 14° id. D. 30° id. E. dfc 45° id. E.' 60° id. E." 75° id. F. 90° (parallelvlucht) Fig. 7. Hieruit nu kan een belangrijke conclusie worden getrokken, en wel: Bij het volgen van het doel kan de schutter nooit in dit geval met zijn kringkorrel een straal doorloopen van den cirkel van het kringvizier, vanuit het richtraam naar den cirkelomtrek gedurende dezen strooigang. De baan van de kringkorrel door het kringvizier is hierbij n.l. een gebogen lijn (in de teekening aange geven door een volle lijn). De op ieder moment gevolgde rich tingen bij A, B, enz. zijn op de figuur aangegeven door stippel lijntjes. Wij hebben dus nu den toestand het doel is bij C (fig. 6) gekomen en de schutter is met zijn kringkorrel op den cirkel omtrek beland (C. in fig. 7) en moet nu dus terugstrooien. Nemen wij hier weer aan, dat het vliegtuig den afstand van C naar E doorloopt (in fig. 6.) in den tijd, dat de schuttter terugstrooit, d.w.z. met zijn kringkorrel (steeds vurende) gaat van den cirkel omtrek (zie fig. 7 bij C) terug naar het richtraam van het kring vizier (fig. 7 bij E)Volgens art. 221 V. S. Mitr. moet hij nu weder regelmatig in tegengestelde richting terug strooien tot de kringkorrel weder in den uitgangsstand binnen het richtraam is gekomen", (cursiveering van ons) Dit is echter met elkaar in tegenspraak, immers Indien hij werkelijk in tegengestelde richting terugstrooit, kan hij nooit met zijn kringkorrel weer in dezelfde plaats binnen het richtraam 229 onderste hor, dread.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 29