4 Zoodra de dreigende a.i.s. wordt onderkend, wordt halt ge houden en worden automatische wapens op co. van den brigade (km.) of sie. (mitr.) cdt. opgesteld op of terzijde van den weg (geen groote verplaatsingen) klaar om het vuur te openen in de opgegeven vuurstrook. De voor het afgeven van vuur aangewezen afdeelingen infanterie komen snel en ordelijk in stelling. 5. Er wordt slechts gevuurd op vliegtuigen, welke recht of nage noeg recht op het wapen aanvliegen of die, na over de stand plaats van den schutter te zijn heen gevlogen zich daarvan verwijderen e.e.a. voor zoover de vliegtuigen zich in de op gegeven vuurstrook vertoonen. 6. Vuuropening z.m. voor mitrn. op 800 m. voor kmn. en inf. op 600 m. Wijze van vuren voor de automatische wapens vuurstooten te verdeelen over den tijd tot het aanvallend vliegtuig tot dicht voor het wapen genaderd is (te rekenen op een vlieg- snelheid van 60 tot 80 m per sec.) voor de inf. goed gericht voortgezet individueel vuur. Bij vervolgend vuur wordt dit geopend zoodra het vliegtuig is gepasseerd en voortgezet tot vorengenoemde afstanden. B. Gedragregels voor den troep. 1. Een uitmuntende marschdiscipline. 2. Kalm blijven niet schreeuwen of roepen. Rustig de bevelen geven en uitvoeren. 3 Het nemen van afstanden tusschen de verschillende afdee lingen buiten die, welke zijn voorgeschreven in punt 91 A.T.V. (oud), is slechts daar noodig, waar voor het in wei king brengén van de automatische wapens eenige bewegingsvrij heid (10 pas) moet worden gelaten. 4 Onmiddellijk na het halt houden bedoeld in A. 4 legt een ieder die niet belast is met de zorg over paarden zich buiten den weg z.m. in de bermsloot plat neer. Eerst opstaan 2 minu ten na den aanval (gevaar van vuur van verderop opgestelde afweerwapens) 5. Ruiters stijgen snel af en houden hun paard bij den teugel. Een ieder die belast is met het geleiden van paarden wijdt zijn volle aandacht aan de hem toevertrouwde dieren. Indien zulks zonder groote verplaatsing mogelijk is, wordt dekking gezocht. 204

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 4