f Bat. reserve 2-Inf. XIV (min 1 sie.) bij ht. brug; 1-Inf. XIV, waarbij 1 sie. 6.5 directe beveiliging van de ijzeren brug; g. Bat.cop. in PONTJOL 2. h. Sie.Pi. werkt aan beide bruggen (de auto-G.T. is aangetrok ken); i. A.I Hw. staat 500 m N. van hpt. 28 (1294) in stelling. Het vh. verband is opgeheven, de alg. reserve is ontplooid, 1 bat. langs den marschweg, 1 bat. langs het paardenpad, O. van den marschweg, hoofden ongeveer ter hoogte van parallel 294. Gevraagd a. De overwegingen van C. Det A. b. De maatregelen en bevelen van C. Det. A. voor het voortzetten van den aanval op 14-12-35. ORGAAN N.I.O.V. :262 Het Januari-nummer opent met een „in memoriam" gewijd aan den te Darantoeka zoo droevig om het leven gekomen Kapitein der infanterie, oud vlieger A. J. M. Koster. Vervolgens treffen wij de volgende artikelen aan: „Het Verre Oosten in 1935" waarin W. J. Lucardie de verschillende Ja- pansch-Chineesche incidenten in het tijdvak 1 Juli 30 September, in het bijzonder dat van Luanchow bespreekt en een overzicht geeft van de politieke verwikkelingen, welke het gevolg waren van de ontvoering van de buiten- landsche journalisten Muller en Careth Jones. In het slotartikel van „Naar de Manoeuvres der Zwitsersche 4e Divisie" geeft generaal b/d J. Dormaar interessante mededeelingen omtrent de na beëindiging der manoeuvres gehouden bespreking en het daarna gehouden défilé der deelnemende troepen. v.R. toont aan in het artikel „De strijd om de macht in de Middellandsche Zee" dat de Abessinische kwestie feitelijk kan worden teruggebracht tot een strijd om de macht in de Middellandsche Zee, welke tusschen Engeland en Italië zal moeten worden uitgestreden. Voorts volgen; een verslag van de uitreiking van het vaandel van het Vie Bataljon Infanterie te Balikpapan, mededeelingen van het hoofdbestuur en de gebruikelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek". v.V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 62