278 De verdediging. Ook voor de verdediging is een „attitude agressive le meilleur moyen d'obtenir le succes". Normaal zal stelling worden genomen in het bosch, terwijl patrouilles voorzien van mitrailleurs zoo mogelijk zullen worden op gesteld in den rand. De patrouilles hebben tot taak de nadering van den vijand te melden en met de mitrailleurs vuur op groote afstanden af te geven zij moeten tijdig op de stelling teruggaan. Het kan aanbeveling ver dienen enkele „noyaux retardateurs" tusschen den rand van het bosch en de stelling op te stellen om den vijand te „kanaliseeren" in de voor de verdediging meest gunstige richting. De afdeelingen, belast met het uitvoeren van tegenstooten, zullen in talrijke echelons worden verdeeld en op korten afstand worden geplaatst om onmiddellijk te kunnen ingrijpen. Verschillende kleine afdeelingen zullen worden aangewezen om harcelee- rend op te treden, hierdoor kan worden bereikt dat 'svijands opmarsch (nadering) wordt vertraagd en gedesorganiseerd. Van strijdgassen kan worden gebruik gemaakt voor het neutraliseeren van bepaalde terreingedeelten waar geen tegenaanvallen zullen plaats hebben. Luchtvaartnieuws. (Fl. Nr. 1405, B. B. S. M. Nr. 6, Lw. Nr. 12). Engeland. Wederom heeft de Bomber Squadron Nr. 101 de „Armament Officers' Bombing Trophy", uitgeloofd voor nauwkeurigheids-bommenwerpen, ge wonnen. In 1931, toen deze squadron voor de eerste maal de prijs won, was zij uitgerust met de „Sidestrand", thans heeft zij de uit dit vliegtuig ontwikkelde „Overstrand" tot vliegtuigtype. Dit succes is niet toe te schrijven aan de grootere geoefendheid van het personeel, doch aan de rustige ligging van het 2 motorige vliegtuig. Het ontbreken van een motor in den neus beteekent minder trilling in den romp. Bovendien, is de plaats van den bommenwerper in den neus gunstig en geeft een uitstekend uitzicht, „a comfortable position makes a man more efficient". Voor duik-bommenwerper is de lichte bommenwerper met een motor het meest geschikte type, voor „precision bombing" echter is het twee-motorige vliegtuig het aangewezen vliegtuig. Een nieuwe Hawker-eenzits-jager heeft de eerste proefvluchten gemaakt. Het vliegtuig, een laagdekker met intrekbaar landingsgestel, landingsklap- pen en gesloten cockpit, is uitgerust met een R. R. „Merlin" motor met verstelbare schroef. Dit nieuwe motortype bestaande uit 4 in X-vorm ge plaatste rijen van 6 cylinders heeft ongeveer 1000 pk en kan aan het vlieg tuig een snelheid van 480 km/u geven. Frankrijk. Voor rekening van het Dept. van Marine zullen 3 groote zeevliegtuigen van het type „Lieutenant de vaisseau Paris" op stapel worden gezet. Het zijn vliegtuigen welke gedurende 30 uur met een snelheid van 200 km/u kunnen kruisen en om die reden uitmuntend geschikt zijn voor groote af standverkenning. De marinevliegers zijn van meening, dat voor dit doel groote snelheid geen vereischte is, aangezien deze juist een nadeel is voor de doeltreffendheid van een verkenning. De 25 door het leger bestelde Lioré en Olivier-autogiro's (licentie Cierva) zijn nu vrijwel gereed 4 toestellen werden reeds afgeleverd. De vliegtuigen zijn voorzien van een bommenafwerpinrichting, nachtverlichting en schijn werpers, radioinrichting en mitr. bewapening.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 78