383 Amerika. De officieele gegevens omtrent de sterkte van de Amerikaansche luchtstrijdkrachten luiden: 1196 vliegtuigen, waarvan 350 jachtvliegtuigen, 130 bommenwerpers, 100 gevechtsvliegtuigen, 237 verkenningsvliegtuigen, 21 am- phibievliegtuigen, 61 transportvliegtuigen, 153 lesvliegtuigen, 144 eerste- oefeningsvliegtuigen. In bestelling zijn: 103 bommenwerpers, 110 gevechts vliegtuigen, 71 verkenners, 30 lesvliegtuigen. v.V. Infanterie. Journal of the United Service Institution. Nov. 1935. „The attacking ■power of infantry." door Captain G. H. Clifton „Allied to wire and aided by the spade, machine guns dominated the battlefields of 1914 '18. Tot staving van deze uitspraak wordt een offensief, uitgevoerd door de New Zealand Division in Frankrijk, beschreven; in het bijzonder wordt een ontmoe tingsgevecht onder de aandacht gebracht, waarbij de hulp van art. en tanks ontbrak, het terrein bood echter veel dekking, dank zij de daar aanwezige verlaten stukgeschoten loopgraven. Het succes werd vooral verkregen door het kordaat optreden van de mitr. en mrt. bedieningen. De „infiltration" eischte een snelle beoordeeling en een juist gebruikmaken van het terrein. „Little mention has been made of our machine gun, whose direct support of attacks was confined to barrage fire. But forward sections, attached to or closely following leading battalions, played a most important part in stopping local counter-attacks and provided invaluable assistance to troops on precariously held objectives". Sinds den oorlog is door de ruime indeeling van It. mtr. (52 per bat.) de defensieve kracht nog meer toegenomen, de offensieve kracht van den mitr. kan slechts ten volle tot haar recht komen, indien hij in een vew. wordt geplaatst. S. acht het 4e bat. van de Eng. infanterie-brigade (bevattende anti- tankgeschut, mrtn. en mitrn.) niet voldoende om een aanval (op een voorbe reiden verdediger) te ondersteunen, hij stelt voor dit bat. te doen bestaan uit: 1 cie. inf. tanks van 4 sien., 1 cie mrtn., 1 cie. anti-vew. geschut, waarbij een mining section. „For the mine is a normal part of the defense against tanks and should be regarded as a single obstacle to be handled by infantry." Gcede inf. kan wel onder gunstige omstandigheden met haar eigen wapens ten aanval gaan, maar heeft de vijand zich goed ter verdediging ingericht dan behoeft de aanvallende inf. den vollen steun van alle andere wapens, „and even than it is largely the co-ordinate use of their own weapons which maintains the momentum of the attack. Co-operation of all arms is the keystone of tactical art, but it is the co-ordinate use of infantry weapons which still gains the final decision." Allgemeine Schweizerische Militdr Zeitung. Nr. 12. Dit nr. is geheel gewijd aan den oorlog in bergterrein. Uit het door Ma). d.R. a.D. Von Paulcke bewerkte hdst. „Gebirgstaktik". teekenen wij het vol gende aan. De handelingen uit den kleinen oorlog komen volledig tot hun recht en zullen steeds van groot belang zijn. Het begin en het einde voor een succesvollen opmarsch is het uitbuiten van de doode hoeken. Wie de hoogten bezit is meester van de dalen, dus is het beginsel voor het optreden: de hoogten veroveren bezetten en behouden, den tegenstander „überhöhen" en hem beletten hetzelfde te doen. Aan de strijd om de hoogten gaat de wedloop om de hoogten vooraf, daarom moeten bewegelijke verkennende en beveiligende afdn. met ge vechtskracht vooruit gezonden worden om de bergkammen en passen te bezetten, hiervoor te bestemmen kleine afdn. met mitr., mrt. en bergart. Ter vermeestering van een hoogte wordt een straalsgewijze oprukken aan bevolen. Een aanvalsstoot in een dal heeft alleen gunstig gevolg als de tegen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 103