Artillerie. 385 De vew. zelf is niet bestemd voor den zuiveren afweer, wel is het een doeltreffend wapen voor den tegenstoot, maar daarmede wordt de voorliggende inf. niet beveiligd. De tankafweerwapens van de inf. kunnen slechts dan hun taak vervullen, als het gelukt de maskeering, welke hen verbergt, te behouden. De moeilijk heid is de schijnaanvallen te onderkennen en daartegen niet meer wagens in te zetten dan noodig is, want wie vuurt heeft zijn plaats verraden. Veel vuldig stelling verwisselen is dus eisch, hiertoe eigenen zich de „Tankbüchsen" het beste. Het tweede deel behandelt de „Panzerangriff', waarbij als grondbeginsel geldt, dat deze aanval door alle andere wapens wordt gesteund. Hoe grooter snelheid de vew. bezit, des te minder gelegenheid heeft de tegenstander tot vuren. Mislukt de eerste aanval, dan kan vervolgens, door het alsdan bekend zijn met de plaats van de afweerwapenen, deze laatste bestreden worden (vlgn., art.)om daarna een nieuwen aanval met vew. in te zetten. De eerste aanvalsgolf van de vew. noemt S. niet zonder humor „ein verlorener Haufen" (vgl. Militar Wochenblatt Nr. 17 en I.M.T. nr. 3 blz. 280). „Der Panzerangriff ist kein Angriff von Tanks, sondern ein Angriff eines Verbandes, der auch über Panzer verfügt." Kenmerkend is vooral de zin waarmede S. zijn studie besluit: „Die Tank- waffe hat eine merkwlirdige Geschichte: seit sie besteht sagt man ihr nach, sie sei überlebt. Das hat sich auch heute nicht geandert und doch lebt diese Waffe und wird immer wichtiger werden und machtiger weil der Panzer den Vorteil des Angreifers für sich hat, den ewigen Vorteil, der den Sieg in sich schlieszt: er allein macht eine rasche Zusammenziehung überlegener und für den entscheidenden Angriff tauchliger Krafte im gewünschten Kaume möglich. Solange der Panzer dies vermag, wird er leben. „Aus des Truppe für die Truppe." „L.M.G. Kompanien S. bestrijdt de voorstanders van het in één com- pagjnie vereenigen van de It. mitr. van het bat. Bij iedere handeling (marsch, rust, aanval, verdediging) is dan vermenging van verbanden niet te voorkomen. Menschen, die innig moeten samenwerken, de cdt. waaraan zij zijn toegevoegd, allen zijn elkaar vreemd. Terecht oor deelt S. zulks ontoelaatbaar; indien de tactiek een nauwe samenwerking eischt, moet de organisatie zich daaraan aanpassen, vandaar de „Einheitsgruppe". S. acht door de samenvoeging van den lt. mitr. troep en den stoottroep de taak van den „Gruppecdt." (d.i. onze brigadecdt) verzwaard. Maar wij kunnen o.i. ook de vraag stellen; Wat is voor een brig.cdt. moeilijker, zijn opdracht met of zonder een km te volbrengen, dan wel zijn opdracht te vervullen met een km gp., die hij kent en opgeleid heeft, of met een hem vreemde km groep? Tk. Organisatie, tactisch gebruik en optreden. Een uitvoerige verhandeling over de It. artillerie van hand van Oberst a.D. Blümner kcmt voor in de Wehrtechn. Monatshefta van Aug. '35: Die Italienische Artillerie zahlenmdszig stark sehr beweglich den Gebirgs- kampf angepaszt. Bij een legersterkte in vredestijd van 251.384 man heeft de art. 3559 offn., 4028 o.on. en 57.600 minderen, dat is meer dan V4 der leger sterkte. De sterkteverhouding van art. tot inf. is als 1:2 (Frankrijk 1:3). Op elke 1000 man inf. heeft het leger in vredestijd 20 stukken mobiel geschut, nl. totaal 1240 lichte, 1000 zware, 96 luchtdoel- en 273 inf. kanonnen. De art. is als volgt ingedeeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 105