391 riviervloot en een licht tweewielig voertuig, dat veel overeenkomst vertoonde met onze treinkar, en waarvan 5000 stuks werden aangemaakt. De trein- compien. leverden het kader voor de verbindingstreinen; als geleiders werden 7300 Kabylen, Abessiniërs en negers aangeworven. De dierensterkte bedroeg 680 paarden en ongeveer 6860 muilezels uit Algerie. Voor de kleeding moest men rekening houden zoowel met het klimaat der lage warme kustvlakte als met dat van het koele bergland. De uitvoering van het zeetransport en het debarkement verliep niet geheel zooals in den opzet was uitgestippeld. Vooral het lossen der enorme voor raden heeft veel moeilijkheden en verwarring gegeven. Een zeer lezens waardig artikel en dat niet alleen voor Intendanten. Militar Wochenblatt, 25 November 1935 Nr. 20. Een zeer kort artikel: „Schutz der riickwartigen Dienste" stelt de nood zakelijkheid vast, dat het personeel van de colonnes van den aan- en afvoer- dienst zichzelf kan beschermen. De afweerkracht van deze colonnes behoeft niet gelijk te staan aan die der veldtroepen, doch moet in staat zijn eenigen weerstand van beteekenis te bieden aan aanvallen van een enkel vliegtuig en een enkele pantserwagen zij dient opgewassen te zijn tegen kleine door gebroken cavalerie- en infanterie-eenheden, zoomede tegen aanrandingen door een vijandelijke bevolking. Daartoe is het noodig, dat naast de handvuurwapenen ook karabijnen, lichte mitrailleurs en handgranaten deel uitmaken van de bewapening, dat over moterrijders en ruiters wordt beschikt, organiek ingedeeld en dat al het personeel behoorlijk vertrouwd is met de wapenwerking en de begin selen van den kleinen oorlog. Deze eenheden moeten in vredestijd geoefend worden. „Wer glaubt eine Neuzeitliche Nachschubtruppe improvisieren zu können, irrt." Journal Royal United Service Institution, Nov. 1935. „Troop Trains in India bij Captain R. hi. Hall. In Britsch-Indië bestaan naast elkaar vier groote gouvernementeele spoorwegcomplexen, 9 groote en 38 kleine spoorwegmijn. Het veelvuldig militaire vervoer zelfs dat van de kleinste afdeeling over dit gecompliceerde net wordt geregeld door de „Movement Section" aan de „Army Headquarters", bestaande uit een kolonel en 2 subalterne stafofficieren en een uitvoerend officier tevens ambtenaar van een der groote maatschappijen. Voor vervoer van Britsche troepen over groote afstanden bestaan speciale treinformaties voorzien van keuken- en cantinewagens. Er wordt gedurende den rit gekookt. Voor Inheemsche troepenafdeelingen wordt gebruik gemaakt van de gewone wagens der maatschappijen. Indien voor deze troepen het vervoer zich over meer dagen uitstrekt, wordt het medegevoerde voedsel bereid gedurende de lange halten dan wel wordt het eten door aannemers aan de ruststations gereed gemaakt. Ook voor de Inheemsche troepentreinen zijn thans afzonderlijke keukenwagens ontworpen en uitgevoerd, waarin tweemaal per dag een maaltijd kan worden bereid. Voor het verstrekken van het eten moet echter nog van lange halten worden gebruik gemaakt, omdat in deze treinen geen doorgaande verbinding bestaat. De groote moei lijkheid, die overwonnen moest worden was deze, dat de Inheemsche troepen vaak uit zeer heterogeene elementen bestaan. De proefkeukenwagens hebben goed voldaan. The Asiatic Review, Nov. 1935. „Japans raw materials" bij C. Rivers An derson. Een zeer kort artikel, waarin een overzicht gegeven wordt in welk opzicht en in welke mate Japan voor zijn grondstoffen van het buitenland afhankelijk is en hoever het reeds gevorderd is in het streven naar zelf genoegzaamheid. L.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 111