plaatsen de wijzer bij bepaalde snelheden van de vliegtuigschijf moet innemen, zooals die zijn aangegeven in het staatje bij bijlage VI van het V.S. Mitr. De juiste diameter van den haspel voor den trekkabel dient eveneens practisch te worden bepaald aan de hand van deze snelheden en mede in verband met de meest economi sche omwentelingssnelheid van den gebruikten motor. De trek kabel moet een z.g. kabel-Zonder eind zijn, en zal eenige malen om den haspel heengelegd moeten worden om dóórslippen te voor komen. De werking van het geheel is verder duidelijk. Nadat de motor is aangeslagen, regelt men de omwentelingssnelheid daar van d.m.v. den gastoevoer, totdat een regelmatige gang is verkre gen. Daarna wordt de gewenschte rotatie-snelheid van de tweede conische riemschijf verkregen (in verband met de verlangde be wegingssnelheid van de vliegtuigschijf), door verschuiven van den drijfriem totdat de wijzer van den regulateur op de overeen komstige getals-aanduiding op de wijzerplaat staat. Daarna wordt de koppelingshandle op „vooruit" geplaatst, waardoor de vlieg tuigschijf zich in beweging zetbij een eventueel terugloopen van den regulateur wijzer, wordt de snelheid bijgeregeld, totdat deze de juiste waarde blijft houden, waarmede tevens een constante en juiste snelheid van de vliegtuigschijf is verkregen. Is de vliegtuigschijf aan het einde van den ophangkabel gekomen, dan wordt de keerkoppeling gesteld op „achteruit", waardoor de schijf weer in tegengestelde richting teruggaat naar het punt van uitgang, alwaar dan de treffers kunnen worden opgenomen. En hiermede willen wij onze beschouwingen betreffende onze richt- methoden en richtmiddelen voor het vuren op vliegtuigen beëin digen wij hopen met de behandeling van deze materie enkele moeilijkheden en bezwaren te hebben opgelost en daardoor aan onze mitraillisten eenige richtsnoeren te hebben verstrekt voor de bestudeering en bij het te geven onderricht. MEDEDEELING. De Algemeene Vergadering bedoeld in artikel 25 van het Huishoudelijk Reglement der Vereeniging, zal plaats hebben op 25 Mei 1936 om 6 uur n. m. in de bibliotheek van het D. v. O. te Bandoeng» 333

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 49