nen dringen, dat een duidelijk beeld van 's vijands groepeering is verkregen. De voorhoede is over de geheele frontbreedte vastge- loopen en heeft dus niet kunnen vaststellen, waar de vleugels van de stelling zich bevinden. Door een deel van de hoofdmacht in te zetten naast de voorhoede (en dan, gezien het voorgaande, O. van den marschweg), zal natuurlijk morgen wel blijken, waar de O. vleugel van 's vijands stelling zich bevindt. ad. c. Voor een omvatting is het zeker noodig 's vijands vleu gels te kennen. In ons geval zonder kennis van 's vij. vleugels - zou een omvatting dus alleen uit een overvleugeling kunnen voortvloeien, nadat 's vijands veiligheidsafdeelingen zijn terugge worpen. 6. Gezien deze overwegingen besluit C. Det. A. morgen (14- 12-35) den aanval over een breed front door te zetten, met het zwaartepunt bij TJIREUNDEU (het kiezen van het zwaartepunt in het O. heeft nog het voordeel, dat de vij. van zijn terugtochts- weg wordt afgedrongen), waarna dan wel zal blijken, of dit tot een doorbreking of tot een overvleugeling leidt. Op grond van de overweging, dat een doorbreking wel eens kan blijken zeer moeilijk en tijdroovend te zijn, zoodat de vij. gelegenheid heeft zijn reserves naar het bedreigde punt te verplaatsen, besluit de det. cdt. dat de alg. reserve niet achter het bataljon, belast met den hoofdaanval zal volgen, maar zoo lang mogelijk achter het midden zal blijven gezien het terrein en het wegen stelsel kan de alg. reserve snel op den O. vleugel worden ingezet, terwijl de beslissing nu eveneens nabij den marschweg of zelfs in het W. kan worden gezocht. Het besluit, dat de det. cdt. te 15.00 zijn toegevoegd officier dicteert, luidt als volgt Det. A., Nr Cop. hpt. 36, 13-12-35. Besluit. 1. De aanval wordt 14-12-35 voortgezet. 2. Verkenningen ter vaststelling van 's vij. vleugels voortzetten. Na invallen van de duisternis 's vij. blijvende aanwezigheid vaststellen. 3. Aanval op 14-12-35, z.s.m. na 5.30 met 2 voorbataljons één bataljon a cheval van den marschweg, één bataljon waarbij pel. mrtn. a cheval van den karreweg bij TJI- 362

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 82