XII zoo ver mogelijk willen laten doorstootende art. steun kunnen wij dan niet op een bepaald tijdstip doen eindigen, wat met den steun aan Inf. XIV wel het geval kan zijn. Met opzet is in de bevelen niet aangegeven, dat Inf. XIV slechts een bin dende taak heeft. Met inzet van alle energie zal Inf. XIV aan den aanval moeten deelnemen, elke aanwijzing, dat dit bataljon een secundaire functie heeft, moet dus worden vermeden. Inf. XI. wordt voorloopig bij hpt. 36 gehouden, aangezien dan de mogelijkheid bestaat, dit bataljon in elke gewenschte richting in te zetten (verder verwijzen wij naar het straks volgende „Aanvalsbevel") ad. 5. Het behoeft geen nader betoog, dat het niet wenschelijk is 's vij. aandacht op een enkel punt te vestigen, zoodat de det. cdt. op verschillende punten vuurgegevens doet verzamelen. De det. cdt. heeft nog overwogen, stellingen te doen verkennen in de omgeving van hpt. 36 dit wordt echter niet noodig geacht, aangezien uit de thans ingenomen stelling bij hpt. 28 gedurende de geheele actie kan worden gesteund (dracht 10 km) en verplaatsingen èn het verzamelen van vuurgegevens vóór het in vallen van de duisternis niet mogelijk is. ad. 6. Het innemen van de uitgangsopstelling moet bij nacht geschie den en behoort bij dag te worden voorbereid [A.T.V. II, 161 (3)]. Het innemen van de uitgangsopstelling door Inf. XII is in ons geval wel zeer eenvoudig. Het geschiedt onder dekking van 4- Inf. XIV, over korten afstand, terwijl het terrein Z. van de brug bedekt is toch legt de det. cdt. nog even den nadruk op „geheim houding". De vij. mag in geen geval bemerken, dat er op zijn O. vleugel iets gaat gebeuren. ad. 12 en ad. 13. De B. Tn. bevinden zich te KEBAJORAJNTde troepen moeten verpleegd worden, de intendant moet zorgen voor opvoer ver- plegingsartikelen, zoodat het noodzakelijk is, dat gedurende een bepaalden tijd de troepen de beschikking krijgen over de B. Tn. Te 15.30 heeft de det. cdt. zijn bevelen gegeven en kunnen de onder-cdtn. met de noodige verkenningen aanvangen; door den staf worden de noodige doordrukken vervaardigd. De det. cdt. die zelf iets van het terrein wil zien geeft zijn staf opdracht aan te vangen met het samenstellen van de bevelen. Juist wanneer hij, vergezeld van den toegevoegden officier in een zijspan wil vertrekken, komt het volgende bericht binnen van C. Cav. 1 367

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 87