goeden indruk maakten en daarom naar Indië werden uitgezon den, toch aanmerkelijk minder voldoen dan de personen behoo- rende tot de voor soldaat en onderofficier zoo gunstigen groep van „Sanguinici", „Phlegmaten" en in zekeren zin ook „Apathen", dan zal uit den aard der zaak de invloedsfeer der typologie vergroot worden. Hetgeen thans op dit gebied plaats heeft, moet dus voor namelijk beschouwd worden, als het voortbouwen aan de door Dr. van Lienden begonnen basis voor een eventueel toekomstige selectie. Keeren wij dus terug tot het eerste gedeelte van het onderzoek. Hoe uitvoerig het aantal vragen ook is, waaromtrent de klasse- commandant gegevens moet verzamelen, toch blijven er nog altijd eigenschappen over, welke een beletsel voor toelating tot het K.N.I.L. vormen, die daarin niet zijn verwerkt. Personen die daarmede behept zijn, worden bij den Commandant der K. R. voorgedragen voor ontslag. Teneinde den lezer te oriënteeren, op welke gronden iemand, die overigens voldoende cijfers behaalt op de gewone beoordeelingslijst in rubrieken toch ongeschikt wordt geacht voor een vaste verbintenis, volgen hier enkele afschriften uit onzen bundel verklaringen met weglating der namen, data en stamboeknummers. 1. VERKLARING. De soldaat Stb. Nowordt op grond van het navolgende ongeschikt geacht voor toelating tot een vaste verbin tenis bij het Kon. Ned. Ind. Leger. deed zich gedurende zijn proeftijd bij de Kol. Res. kennen als iemand met een lastig en laatdunkend karakter. Hoewel zelf van slechts zéér beperkte ontwikkeling en niet meer dan nor male geestvermogens was het duidelijk te merken, dat hij zich eigenlijk de meerdere voelde van verschillende klassecommandan ten en zich slechts terwille van zijn betrekking aan hen onder wierp. Hij zal door deze karaktereigenschappen in Indië ongetwijfeld grooten last veroorzaken. Nijmegen, den De Commandant van het Suppletie-detachement, 2. Als boven. De soldaat, enz. behaalde bij zijn eindbeoordeeling door den klassecom mandant vrij goede cijfers t.w.: Tucht 6 Houding i/h openbaar 7 Orde 7 Flinkheid 6 Saamhoorigheid 6 Netheid 7 417

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 23