5. Als boven. De soldaat, enz. is iemand van het echte achterbuurt-type met een aan geboren minachting voor alles wat naar gezag zweemt, zonder evenwel een kwaden aard te hebben. De man zal onder zijn kor nuiten in de burgermaatschappij waarschijnlijk wel bekend staan als een „Goeie kerel". Ook zal hij daar het gezag wel geen last ver oorzaken als men hem met rust laatdaarvoor is hij te slap en gemakzuchtig. Maar zoodra het gezag zich met hem gaat bemoeien, steekt hij automatisch zijn stekels uit. De bijzondere positie, waarin hij hier verkeerde, hield hem weliswaar binnen de gestelde grenzen, maar zoodra hij zich door een vaste verbintenis veilig weet, zal zijn ware aard boven komen. Nijmegen, enz. 6. Als boven. De cavalerist 2e klasse, enz. heeft een recalcitrante natuur, die het hem moeilijk maakt zich aan de militaire discipline te onderwerpen. Hij heeft perioden, waarin hij zich waarschijnlijk bewust is van deze eigen schap en zich rekenschap geeft van de gevaren, die hem deswege bedreigen en dan extra model en onderworpen doet, om daarna in oogenblikken van weinig zelfbeheersching weer zijn ware, zeer weinig gedisciplineerde natuur te toonen. Verder heeft hij een ongemotiveerde dunk van zijn eigen be langrijkheid, waardoor hij zich hoogst gegriefd kan toonen over een of andere vermeende kwade bejegening van een of andere meerdere. Het is een type, dat in Indië ongetwijfeld veel last zou veroor zaken. Nijmegen, enz. Wij zagen, dat gelijktijdig met de indeeling bij het Suppletie detachement inlichtingen over de voorgeschiedenis van den man worden verzocht. Zijn deze inlichtingen uitgesproken slecht, dan wordt de man op staanden voet ontslagen, ongeacht den indruk die hij bij het Suppl. Dets. maakte. Zijn zij minder gunstig zonder bepaald slecht te zijn, dan stuurt de Commandant der Kol. Res. ze door naar den Commandant van het Suppl. Dets. met opdracht, bij de overige beoordeeling van den man met deze inlichtingen rekening te houden. De bijgevoegde voorbeelden geven een denk beeld van de wijze, waarop de inlichtingen in de overige beoordee ling worden verwerkt. 421

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 27