1. Als boven. De kanonnier 2e klasse, enz. maakte zich tweemaal achtereen schuldig aan zeer ver dachte practijken. De eerste maal weigerde hij een portemonnaie die hem door een collega werd overgereikt, om daaruit een gezamenlijke ver tering te betalen, terug te geven; hield deze den geheelen avond onder zijn berusting en gebruikte ongeveer 6.van den inhoud e.e.a. nadat de eigenaar uitdrukkelijk zijn eigendom had terug geëischt en kwaad was weggeloopen, toen daaraan weiger de te voldoen. Den volgenden morgen gaf op een nieuwe opvordering de portemonnaie terug en beloofde het verbruikte geld te zullen teruggeven, waaraan gedeeltelijk door hem werd voldaan terwijl het resteerende op zijn soldij werd ingehouden en den gedupeerde werd overhandigd. In het tweede geval haalde hij een collega die 3.van een derde onder zijn berusting had over, hem dit geld te leenen, onder de vaste toezegging, dat hij hem dit geld 's avonds terug zou geven van zijn eigen geld, dat volgens zijn beweren in zijn kastje was, terwijl hij in werkelijkheid geen cent bezat en het geleende dus niet kon restitueeren. Ook de geheime inlichtingen waren niet gunstig (Sympathie voor S.D.A.P. en wispelturig van aard). Nijmegen, enz. 2. Als boven. De soldaat, enz. deed zich gedurende zijn observatietijd bij de Koloniale Reserve kennen als een flinke kwieke jongen zijn groote fout was echter een ontoelaatbare luchthartigheid en een volkomen gebrek aan ernst, welke karaktereigenschappen hem er tenslotte zelfs toe brachten om den avond van denzelfden dag, waarop hij van een straf wegens telaat thuis komen ontslagen was, opnieuw bijna twee uur na een verleende avondpermissie terug te keeren. Ook zijn houding tijdens zijn deswege af te leggen verantwoording, toonde een absoluut gemis aan inzicht inzake de ernst van zijn foutterwijl hij zich tijdens het onderzoek bovendien schuldig maakte aan het spreken van onwaarheid. Ook de inlichtingen over hem waren ongunstig (slordig gezin, zelf lastig thuis, verdacht van kleine diefstallen. Bij verschillende bazen ontslagen, meest door eigen schuld). Nijmegen, enz. 422

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 28