een verrassenden aanval om de brug onvermeld in handen te krij gen. Gezien de eigen lichte troepen in het voorterrein, waarbij pioniers voor brugvernieling in den hoofdweg, is deze mogelijkheid niet groot te achten. Indien de droge sawah's omtrekking niet al te gemakkelijk maken, is het plaatsen van een door zw. mitrn. bestreken pau. hind. Oost van Kadipaten en dan juist achter een bocht in den weg (verrassing), zoolang de eigen lichte troepen niet zijn uitgeweken en de bruggen over de Tjiloetoeng en in Kadipaten niet zijn vernield, een gemakkelijk te nemen voorzorg. Tijdens de rivierverdediging zelve zullen de mitrn. van 13,7 mm worden aangewezen voor bestrijding van luchtdoelen, vuur op groote afstanden en bij opstelling meer in de diepte voor verdedi ging tegen een doorgedrongen vijand. Hoewel bij de directe rivierverdediging de strijd op en aan de rivier van primair belang is en dus daar een sterke hoofdweer- standslijn wordt ingericht met goede opmarschmogelijkheid der reserves naar voren (deze in het Z. te verbeteren), zullen de res. sien. en bat. resn. zich ook volledig op plaatselijke verdediging voorbereiden. Met het oog op deze voortgezette verdediging wor den niet alleen hindernissen in voorste lijn en op de flanken doch ook in de diepte der stelling aangebracht, welke echter door oor deelkundige keuze en bekendstelling der ligging, ook bij duister nis, de bewegingsvrijheid der eigen troepen niet mogen belem meren. BEANTWOORDING. ad punt 1.: Het antwoord wordt gevormd door de schets bijlage 1; toelich ting 1): ad A: Wegens het zeer bedekte terrein zijn drie ciën. in een hfd. wst. lijn vlak langs de rivier opgesteld. De gemeenschappen zijn gunstig, worden achter rechtervleugel nog verbeterd. De open strook voor de res. cie. biedt goede gelegenheid tot verdediging in de diepte. ad B en C: Mitrn. van 6,5 mm 2 siën. gedekt door vóórsiën. inf. bestrijken flankeerend de geheele rivierbedding met hindernissen benevens de open strook op vijandelijken oever. Openen pas vuur als vijand met overgangsmiddelen uit bedekt terrein deboucheert. De 3e sie. is ingezet als beveiliging rechter flankwordt tevens met uitslui- 2) Zooveel mogelijk op de schets, doch hier ter wille van de duidelijkheid afzonderlijk vermeld. 429

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 35