ting der eerstgenoemde siën. aangewezen voor afweer vliegtuig- aanvallen in scheervlucht, waartoe opgesteld op uitzichtgevend punt. 712 Het zeer markante -4- K.Q. wordt echter slechts als wg. punt benut. Mitrn. van 12,7 mm. De sie. vereenig'd in driehoeksopstelling met 3050 m tusschenruimte wordt eveneens op een uitzichtge vend punt opgesteld met hoofdtaak vlg. afweer, voorts vuur op groote afstanden, linker flankbeveiliging en afweer van doorge drongen vijand. Tijdens het inrichten der stelling tijdelijk opgesteld in Oostrand Kadipaten voor bestrijking pau.hind. in grooten weg bij Dawoean 1. Mortieren in sie. verband zoo mogelijk met waarnemer en stuk ken binnen stembereik. Bereiden vuur voor op markante punten in opengekapte strook op vijandelijken oever. Zoeklichten: een sie. werkt samen met de sie. mitrn. welke li. vak bestrijkt; wegens bezwaar van bundelkruising wordt 2e sie. niet bestemd voor verlichting re.vak, doch opgesteld achter re. vleugel voor flankbeveiliging, waar ruime verlichtingssector (nor maal 60°, vergroot 90°) kan worden toegewezen. Km. groepen. Zooals uitgewerkt voor li. voorcie bestrijken deze ten deele flankeerend ten deele frontaal vurend het geheele front waarbij 2 kmn. uit middenvak vuursteun geven voor li.vak. On- bestreken deelen (voor mortieren) komen niet voor. De k.gpn. dek ken de km. gpn., zijn daartoe uitgerust met handgranaten. ad D. Hindernissen. Waar mogelijk natuurlijke hindernissen verbeteren, dus waterloopen overspannen en heggen of verhakkin- gen doorvlechten met gewapend draad. Overigens enkele hekver sperring toepassen. ad. punt 2. Noodzakelijk en mogelijk zijn de volgende pionierwerkzaamhe den (tevens volgorde): 1. Op den pijandelijken oever. a. c.q. inrichting van een pau.hind. in grooten weg O. van Kadi paten bij Dawoean 1, indien het zijterrein (droge sawah's) waarborgen tegen omtrekking biedt. b. voorbereiding (en latere uitvoering) van de vernieling der bruggen in Kadipaten 200 m Z. van Dawoean 1 en van de ijzeren brug over de Tjiloetoeng. 14 c. vernieling van den schoorsteen der Sf. Kadipaten (-$- Q 86 en c.q. andere uitzichtgevende punten. 430

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 36