(Behoort bij het artikel nr. 4 „Zuurstof behandeling te velde" in dit nummer.) PLAAT I. PLAAT II. 1 Ontwerp noodmasker voor gaszieken, aangesloten op de gebruikelijke oor logsbus. 2Idem. De bus wordt gedragen in een eenvoudige schoen en op iedere gewenschte hoogte om het middel van den patiënt bevestigd. 3 Draeger-apparaat voor het toedienen van zuurstof in een gasatmospheer. 4Idem. De zuurstofcylinder is door middel van een bij de A. C. W. ver vaardigden klembeugel aan de draagbaar bevestigd. 5 Ontwerp apparaat voor het toedienen van zuurstof in een gasatmospheer. De cylinder is aangesloten op het gelaatstuk van het noodmasker. 6Idem. Toepassing bij een gaszieke. Het mondstuk is door middel van kleefpleister aan het gelaat bevestigd. 1 Zuurstofkoffer van een hulpverbandplaats. 2 Idem, gereed voor het gebruik. 3Koffer voor reserve zuurstofcylinders. 4Idem. 5: Zuurstofapparaat voor het toedienen van zuurstof aan twee personen. Inhoud van den cylinder 10 liter. 6Idem. CYLFfïïJCRS 1,31. PLAAT III. PLAAT IV. 1 De afdeeling voor zuurstofbehandeling van een in werking gestelde Gas V. P. A. 2 Zuurstofkoffer voor het toedienen van zuurstof aan 4 personen. 3 Idem, gereed voor het gebruik. 4 Hetzelfde apparaat, voorzien van een naald, welke is bestemd voor het toedienen van onderhuidsche zuurstofinjecties. 5 Auto voor gaszieken transport. 6: Het in de afbeeldingen 3 en 4 afgebeelde apparaat is gemonteerd in een auto met draagbaarstel voor ziekentransport. 1 Zuurstofkoffers staan gereed om te worden medegegeven in de ziekenauto voor het transport naar het veldhospitaal. 2Kleine cylinder, welke bestemd is voor de transportploegen of om te worden bevestigd aan de auto-brancard-Vennik. 3 Idem, in gebruik. 4 Draeger-toestel voor het toedienen van zuurstof aan meerdere personen. 5') Demonstratiezaal voor zuurstofbehandeling in de Draeger-fabrieken. 6') Zuurstofhandpomp voor het vullen van de kleine cylinders, aangesloten op de groote voorraadcylinders van 4060 liter. Ontleend aan Draeger's catalogus.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 57