Een gedeelte van de transportploegen is uitgerust met kleine aan de draagbaren bevestigde zuurstofcylinders. Deze kunnen echter uitsluitend worden gebruikt, indien het gevaar voor het inademen van uit de kleeren vrijkomende gassen is geweken. Een in werking gestelde Gas V.P.A. kan de patiënten gedu rende geruimen tijd van zuurstof voorzien. Is de toestand hier door van dien aard geworden, dat vervoer mogelijk is, dan wor den zij naar het veldhospitaal vervoerd, (afb. 1, plaat IV). Tijdens het transport naar het veldhospitaal, wordt een zuur stofkoffer voor 4 personen in de ziekenauto geplaatst of een aan de draagbaar bevestigde cylinder met den brancard-Vennik mede gegeven. In het veldhospitaal worden de patiënten, waarvan verder ver voer niet gewenscht is, in een voor zuurstofbehandeling ingericht gedeelte opgenomen. Wanneer de toestand van den patiënt is verbeterd en vervoer mogelijk is, heeft ten slotte de behandeling plaats in de hospitalen in het achterland, waar met eenvoudige middelen een zaal kan worden ingericht voor de behandeling van aan zuurstofgebrek lij dende zieken. Indien deze laatste voorzieningen zijn getroffen, is de zuurstof behandeling te velde vanaf de voorste lijn tot en met de hospitalen in het achterland verzekerd. Verzoeke bij aankomst in Europa zoo spoedig mogelijk adres op te geven aan den Correspondent aldaar, den Kapitein-Intendant G. I. van Leeuwen, van Soutelandelaan No. 33 den Haag. Verschuldigde contributie kan worden gestort of overgeschreven bij postrekening 75531, ten name van genoemden correspondent. 449

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 59