366). Voorloopig worden de reservecien. daarom achter elkaar achter de li. v. cie. geplaatstzoodoende heeft het bataljon boven dien m.h.o. op de manoeuvre een goede diepte en de 4e cie. N. van de brug kan zoo noodig snel O. van de K. PESANGGRA- HAN oprukken. Het terrein leent zich niet voor een gecentraliseerd gebruik van de mitr.; de sien. worden daarom ingedeeld bij de cien., die hen het best zullen kunnen gebruiken. ad. 4. De bat. cdt. moet in de eerste plaats rekening houden met de vij. mitrn. bij TJIREUNDEU het opgegeven stellingter rein biedt nu gunstige mogelijkheden, terwijl rekening houdende met de wenschelijkheid om liefst niet op te groote afstanden te vuren (afstand bedraagt 500 m), ook van dit stellingterrein uit op andere punten van 's vij. stelling vuur gebracht kan worden. Bovendien moet bij den inzet van mrtn. terdege rekening worden gehouden met waarnemingsmogelijkheden. De pelotons hebben geen tf. materieel, er moet dus bij voorkeur worden gevuurd met waarneming nabij de stukken. (Is zulks niet mogelijk, dan moet men natuurlijk eenig materieel en personeel van de vb. brigade (vb. sie.) beschikbaar stellen.) ad. 5. De bat. cdt. gaat zelf de cien. langs; dit is steeds ge- wenscht, aangezien misschien veranderingen i.v.m. het terrein moeten worden aangebrachtzoo eenigszins mogelijk zal de bat. cdt. de cies. cdtn. van de vóórcien. op de scheidingslijn ontbieden, waardoor reeds dadelijk het zoo noodzakelijke verband wordt gelegd. Tenslotte wacht de bat. cdt. in het terrein de resultaten van de verkenning in, aangezien het niet uitgesloten moet worden geacht, dat een enkele nadere verkenning noodig kan blijken. Hij verwacht in ons geval deze resultaten te 17.45. Er blijft dus nog uur vóór het invallen der duisternis over voor een gebeurlijke nadere verkenning. Te 17.45 zijn de ondercdtn. bij den knik in den karreweg Z.W. van de houten brug verzameld. Het blijkt, dat alles vlot is verloo- pen. C. pel. mrt. heeft een gunstige opstelling voor het peloton gevonden nabij de plaats, hem door den bat. cdt. aangegeven. Ook de opmarsch langs het voetpad is voor paarden zeer eenvoudig. C. pel. mrt. meldt tevens, dat hij den aanval op TJIREUNDEU goed kan steunen, maar dat hij voor het geval vuur van langen duur noodig wordt geacht in overweging geeft extramunitie aan te vragen [direct beschikbaar 128 gn. per stuk]. De bat. cdt. zal hierover nog nader beslissen. Wanneer niemand meer iets te vragen heeft, wordt de terugweg naar LEBAKBOELOES 1 aangevangen. 461

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 73