ad. 6b. De bat. edt. gelast afstanden, aangezien dit den afmarsch ver gemakkelijkt. ad. 6c. Het steeds toenemende gewicht van de uitrusting van den in fanterist heeft geleid tot een splitsing in een marsch- en een gevechtsuitrusting. Zoodra het gevecht aanstaande is moet daarom de gevechtsuitrusting worden aangenomende infanterist heeft dan alleen die zaken bij zich, welke hij op het gevechtsveld on middellijk noodig heeft. Het aannemen van de gevechtsuitrusting zou voor het geheele bataljon kunnen geschieden, maar om slechts bij enkele voorbeelden te blijven het personeel van den bataljonsstaf heeft wellicht nog geruimen tijd geen verbin- dingsmaterieel noodig, terwijl de mitrailleurs hun uitrusting on middellijk op de draagpaarden bij zich hebben. Voor den bataljons staf en voor de mitrn. worden daarom door onderscheidenlijk den luit. adj. en den pelotonscommandant de noodige bevelen gegeven. Het aannemen van de gevechtsuitrusting heeft dus slechts betrekking op de fuseliercompagnieën en wil zeggen, dat de veldzakken worden afgelegd en op de karren worden geladen, uit welke karren de kmn., de munitie en de handgranaten worden genomen. Thans geschiedt dit bij de korpsen wellicht op verschil lende manieren het verdient derhalve aanbeveling deze hande ling in een voorschrift (G.V.I.) vast te leggen. Aangezien voorts een nieuwe bepakking van de karren in beproeving is, waarbij alle benoodigdheden van de sectie op 1 kar zijn geladen en bo vendien een gedeelte van de munitie uit den bataljonsgevechts- trein naar eenige munitieauto's in den regimentsgevechtstrein zal worden overgebracht, moge worden volstaan met enkele alge- meene gegevens. 1. De veldzakken worden sectiesgewijze verzameld 2. onder leiding van den sie. cdt. nemen cdtn. der km. gpn., de helpers en de handlangers van elke groep 1008 patronen in houderbakken (in munitieransels) in ontvangstde km. schutters nemen het foudraal met kolfsteunverlengstuk en pompstok 3. de drie patroonblikken met g. munitie (per sectie) worden geopend en de munitie wordt gereed gemaakt om met de zakken voor reserve munitie aan de g. (k.) brigades te worden uitgereikt; de handgranaten worden uit de blikken genomen en de detonatoren geplaatst; 4. het kader en de manschappen van de g. (k.) brigades ontvan gen 50 patronen per man, verder worden de handgranaten ver deeld (2 per man) 5. de veldzakken worden op de karren geladen. 466

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 78