Tegelijkertijd worden de V.H. draagtrekpaarden van de 3 sec tiekarren en van de compagnieskar met munitie, seinmiddelen, verlichtingsmiddelen en grondseinpatronen beladen. Bovendien kan een gedeelte van de munitie van den gevechtstrein van den batal jonsstaf nog op de V.H. paarden van dien gevechtstrein worden geladen. Aangezien er na het aannemen van de gevechtsuitrusting beladen draagpaarden en karren zijn moeten dus tevens bevelen gegeven worden voor deze paarden en karren. Aan te bevelen is de com- pagniesdraagpaarden aan den staart van de compagnie en de karren aan den staart van het bataljon te doen volgen. (Zie pt. 9 van het bat. bevel.) Er valt dus heel wat te doen. Daarom is het wenschelijk het aannemen van de gevechtsuitrusting te doen geschieden in een rustige omgeving, b.v. in de (vermoedelijke) laatste legeringsplaats. Bij het Det. A. zou het dus voor Inf. XIV reeds in Weltevreden hebben kunnen geschieden. ad. 8. Het is noodzakelijk, dat verband wordt opgenomen met de sie.- Inf. XIV tegenover KARANGTENGAH 2 en met Inf. XIV; dit kan in ons geval aan de g'vbvln. worden opgedragen, hetgeen enkele af dn. uitspaart. Voorloopig wordt alleen de bat. vb. as aangegeven en een verbinding tot stand gebracht met cop. C. pel.mrt. (deze blijft nu bij zijn pel.). De bat.cop. is tf. met den det.cop. verbonden; uiteraard vestigt de bat.cdt. zijn cop. niet vlak bij de houten brug (vergelijk det.bevel pt. 9 b. op blz. 365). De aanval moet verrassend snel worden uitgevoerd; de bat.cdt. bevindt zich midden in de opstelling van het bat. en kan alle onderdeelen (m.u.v. het pel.mrt.) snel genoeg bereiken. ad. 9. Het is niet gewenscht den G.T. dadelijk aan te trekken tot Z. van de houten brug. Geraas moet worden vermeden, zoodat het aanbeveling verdient de karren voorloopig aan te trekken tot den Z. rand PONTJOL 2. De bij den G.T. van het bataljon ingedeel de karren van de Hp. V.P.A. (2 karren) het geneeskundig per soneel moeten in elk geval mede [karren Hp. V.P.A. en genees kundig personeel marcheeren aan den staart van den G.T. van het bataljon; zie ook zakboekje voor den officier van het K.N.I.L., XIV 5]. Te 19.45 zijn de bevelen verzonden; een doordruk wordt gezon den aan C. 4- Inf. XIV, omdat dit de eenvoudigste manier is om dien commandant in te lichten (verband). 467

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 79