Toelichtingen op het bevel. ad 3. De opstelling van 's vij. mitrn. is bekend, zoodat, teneinde belang rijke verliezen te voorkomen C. Inf. XII besluit te 'o.OO de mor tieren het vuur op deze mitr. te doen openen, terwijl de inf., die een uitgangsopstelling heeft ingenomen 300 m Z. van de houten brug, opsluit tot in de lijn van 4- Inf. XIV en te 6.10 den aanval inzet. Natuurlijk zal het vuur van de mrtn. nauwkeurig moeten worden waargenomen, teneinde de eigen inf. geen verliezen toe te brengen. De spreiding van de mortieren is echter op dezen afstand zeer gering, zoodat de eigen inf. gesteund kan worden tot zij de vij. stelling tot op 100150 m is genaderd. ad. 7. Hier is nog rekening gehouden met de omstandigheid, dat alle munitie bij het bataljon aanwezig is. Zoodra bij den reg.gv.tn. munitie-auto's worden ingedeeld, geschiedt de aanvulling uiteraard in de eerste plaats uit dezen trein. Hiermede willen wij het gedeelte Aanval besluiten; in een vol gende aflevering van het I.M.T. zullen wij onze studie vervolgen met de verdediging van het bataljon. 471 ORGAAN N.I.O.V. Het Maart-nummer vangt aan met een „in memoriam" gewijd aan den zoo noodlottig om het leven gekomen le Luitenant der infanterie-vlieger W. V. Diepering, en bevat daarna de volgende artikelen. „Het Verre Oosten in 1935", in welk artikel W. J. Lucardie het grensincident tusschen Manchukuo en Rusland van 1 Juli 1935 behandelt en een overzicht geeft van de politieke verhoudingen tusschen de landen rond den Pacific in het tijdvak van 1 Juli tot 30 September. „Uit de Practijk. Eenige orders betreffende het patrouilleeren in Atjeh", waarin door Kapitein J. M. L. Roeien de zoogenaamde „patrouilleorder" voorkomende in de Commandementsorder Nr. 2 van Atjeh in eenigszins omgewerkten vorm wordt weergegeven en voorts een door den S. samen gestelde „order van den detachementscommandant" wordt gepubliceerd. Ongetwijfeld zullen de in het artikel voorkomende practische wenken voor vele jonge officieren als leidraad kunnen dienen. „Ervaringen van een oud I-accenter", waarin J. C. A. Bannink een korte beschrijving geeft van de jaren, welke door hem in den militairen dienst zijn doorgebracht. „Veekralen en groententuinen", waarmede de S. van het artikel, kapitein J. Ferree, beoogt belangstelling te wekken en te verhoogen voor de genoemde instellingen en den officieren, die met het beheer ervan zijn of kunnen worden belast eenig „houvast" te geven. Achtereenvolgens worden in dit artikel de volgende onderwerpen behandeld Het oprichten van een veekraal, het bouwen der stallen, aankoop en keuring van levend vee. Vervolgens treffen wij aan, de agenda voor de aanstaande jaarvergadering, jaarverslagen 1935 van de N. I. O. V., afdeelingsverslagen, het geldelijk verslag van de vereeniging over het jaar 1935, het verslag van de Hulpbank der N. I. O. V. over het jaar 1935, mededeelingen van het hoofdbestuur en de gebruikelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek". v. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 83