482 De nieuwe tweepersoons Curtiss-jager „Colvon" is uitgerust met een Curtiss-Conqueror motor V-1570 van 700 pk. Het vlg., een laagdekker, is aan de voorzijde bewapend met 1 mtr. van 12 mm met 200 schoten en een van 8,35 mm met 1200 schoten en achter met draaibare mitr. van 8,36 mm met 600 schoten. Intrekbaar landingsgestel, zitplaatsen vlieger en mitr. schutter overdekt. Het vlg. kan 50 bommen van 2,5 kg medevoeren. De maximum snelheid bedraagt op 1900 m 391 km per uur diensthoogte 1900 m. Frankrijk. Krachtens de overgangsbepalingen van het „Statut de l'Air" zijn de leeftijdsgrenzen van het personeel van de luchtmacht thans met 3 jaren verlaagd in de eerstkomende jaren zal een verdere verlaging van 2 jaren worden doorgevoerd. Na verlaging van de leeftijdsgrenzen blijven de offn. van de Fr. luchtmacht nog ongeveer 5 jaren ouder dan die van gelijken rang in de R. A. F. en de Regia Aeronautica. Duitschland. De vrijwillige dienstneming is opengesteld door den Minister van Lucht vaart. Het dienstverband bedraagt 4^2 tot 12 jaar voor het vliegend personeel. In November 1935 maakte de „Graf Zeppelin" zijn 500e reis over den Oceaan en bracht haar record van onafgebroken verblijf in de lucht op 119 uren. Japan. In December 1935 werd een nieuwe „aircraft-carrier" te water gelaten, de „Soryu" van 10000 ton, bewapend met 12 kanons van 127 mm. De snelheid bedraagt 30 km. Japan bezit thans vijf vlgkampschepen (Hosho 7400, Akagi 26900, Kaga 26900 en Ruijjo 7600 ton) en 2 vlg.transportschepen voor watervlgn., de Kamoi (19500 ton) en de Notoro (15400 ton). Tenslotte bevinden zich vlgn. aan boord van 3 slagschepen, 4 kruisiers, 2 lichte kruisers en 2 o.z.boot-moederschepen. v. V. Infanterie. In Militaire Spectator Jan., Febr. en Maart behandelt de kap. v.d. Gnl. Staf A. Q. H. DIJXHOORN „De aanval van een bataljon infanterie op een hws." in een tactische oefening op de kaart. S. vestigt er de aandacht op, dat het reg. bevel voorkomende in de onderstelling, noodzakelijk lang moet zijn, omdat het alles moet bevatten wat noodig is om de onderen, in staat te stellen zich naar den wil van den reg. cdt. van hun opdracht te kwijten. Voor de voorbereiding van den aanval zijn 2/o dag en 3 nachten uitgetrokken. S. behandelt hetgeen er in dien tijd moet worden verricht en bespreekt voorts het aanvalsplan van den reg. cdt. waarbij de aandacht wordt gevestigd op de inleidende beschietingen. In het laatste deel van deze studie wordt de verken ning door den bat. cdt. behandeld, hoe daarbij van een denkbeeld moet worden uitgegaan en op welke factoren dit denkbeeld moet zijn gegrond (opdracht, vijand, beschikbare middelen, terrein en c.q. bijkomstige omstan digheden) Ieder van deze factoren wordt voor het onderhavige geval geana lyseerd. Doel van de verkenning is het aldus gevormde plan te toetsen aan het terrein en aan de nadere gegevens omtrent den vijand. Na zijn (c.q. ge deeltelijke) verkenning geeft de bat. cdt. bevelen en aanwijzingen voor de verkenningen, welke de onderedtn. moeten verrichten. Daarna volgt het volle dige aanvalsbevel van den bat. cdt. (hetgeen 4'/2 blz. druks bevat, men

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 94