584 op een afstand, welke hem in staat stelt op de hoogte te blijven van het gevechtsverloop op het geheele front, bij hem is de cdt. van de stootcie., dicht bij hem de cdt. van de zw. inf. wapens. Tf. verbinding volgt zoo dicht mogelijk. Zoodra vij. weerstand wordt onderkend komen de geëigende zware wapens in stelling, vuuropening op zijn laatst als vij. vuur het voorwaarts gaan ernstig bemoeiijkt. De aanvallende troep moet niet verplicht zijn het vuur te vragen, de cdt. van de gv. eenheid of van de zw. inf. wapens moet eigener beweging in de behoeften voorzien. Revue d'Infanterie. Jan. 1936. In de rubriek „hes Infanterie étrangères" vermeldt Z. de samenstelling van het Poolsche inf. reg.: a. staf, b. een cie. administrative, c 4 bijzondere pelotons, t.w. 1 pel. voor het verband, 1 art. pel. ter bestrijding van vew., 1 pel. verkenners te paard en 1 pel. Wr. d. 3 bataljons. Het bat. bestaat uita. 3 fuseliercien, a co.groep, 3 sien. a 3 gv. gpn. en 1 granaatwerpergp., b. 1 mitr. cie. a co.groep, 3 sien.mitr. van 4 stun, en 1 pel. mrt. De gv.groep telt: 1 o.o., 1 korporaal en 17 man. Het vuurelement is de gw. mitr., wordt bediend door 1 korp. en 4 man, de stootgroep telt 13 man. De granaatwerpergroep telt 1 gp.cdt., 3 bedieningsmanschn. en 3 handlangers, hierbij een munitiekarretje. De keukenwagens en levensmiddelenkarren zijn bij den G.T. ingedeeld. Behalve een G.T. en een B.T. is er ook nog een levensmiddelentrein, welke 2 sien. bevat, bestemd voor den opvoer van levensmiddelen. Tk. Artillerie. Organisatie en tactisch gebruik. In Developments in Organization, Armaments aud Equipment of the Coast Artillery Corps wordt in de C.A.J. Nov./Dec. '35 door Col. Henry T. Burgin in een beknopt overzicht een duidelijk beeld gegeven van de bestaande organisatie der Am. kustart. en de laatste stadia van ontwikkeling. De Coast Artillery bestaat uit twee hoofddeelende seacoast artillery en de anti aircraft artillery. De „zeekustartillerie" bestaat uit harbor defense regn., tractor drawn 155 mm gns. regiment en railway artillery regiments, terwijl de ld.art. alleen mobiele regn. omvatde luchtverdedigingsmiddelen in vaste opstelling behooren gij de harbor defenses, waaronder ook ressorteeren de mijn- en andere versperringen te water zoomede zoeklichten. De 24 harbor defenses (19 in moederland, 2 in Panama, 2 in Harwaii en 1 in de Philippijnen) hebben uiteraard ieder een andere samenstelling. Het zwaarste in gebruik zijnde geschut (o.a. bij New York en Panama) is dat van 40V2 cm met dracht van 44 km. Na den wereldoorlog werd het kust- geschut in open opstellingen geplaatst, terwijl alle onderdeelen van de bij. verspreid werden opgesteld. Men zocht het dus in verspreiding der doelen en „concealment" en minder in bomvrije constructie, vnl. wegens de hooge kosten. In de toekomst zal men echter de vuurmonden meer bescherming geven tegen vuur uit scheepsgeschut en meer belangrijke en kwetsbare vuurleidingsorganen en munitiebergplaatsen tegen vuur uit scheepsgeschut en tegen bombardement uit de lucht. De werkkamers e.d. van de laatste en de belangrijkste bijn. zijn voorzien van collectieve gasbeschermingsmiddelen. Een 4 jaar geleden ingestelde Harbor Defense Board heeft alle bestaande havendefensiewerken nader onderzocht en kort geleden haar rapport inge diend. Haar nieuwe ontwerpen zijn goedgekeurd. Verouderde bewapening zal worden vernieuwd. De eenige art., die in de toekomst nog in vaste opstel-

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 102