8. Pioniers1 brig. pi. toegevoegd aan Wr. 1 bereidt vernie lingen voor in rij. en spoorbaan voor de voorposten na terug keer t.b. C. N. vak voor aanleg hindernis tegen paun. en vernielingen voor de stelling. Rest sie.-Pi. 1 onder leiding C. sie.-Pi. 1 maakt overgangen over de TJIKARANG; in de eerste plaats voorbereiding van ev. herstelling van brug TJIKARANG voor overgang van de bij. Hw.; voorts overgangen op Z.- en N. vleugel; vervolgens verdubbelen van de overgangen in overleg met de vakcdtn. 9. Versterking van het terrein: aanleg van hindernissen en z.n. verbetering schootsveld, in het bijzonder op den zuidvleugel, overigens verbetering der gevechtsopstellingen. 10. Tweede stelling: in te nemen in de lijn O. rand KEDOENG- GOÖNG W. oever van de TJIKARANG O. rand BO- DJONGKONENG; twee vakken, scheidingslijn: parallel 294 min 200 m; Bezetting Z. vak Inf. Ill min 2 cien. N. vak Inf. I min 1 cie. Algemeene reserve: 1 cie.-Inf. I; opstellingsplaats wordt nader bevolen. 11. Legering en innemen van de stellingen: hoofdmacht legert hedennacht (8/9-3-'36) in de aangewezen stellinggebieden onder dekking van de voorposten en Wr. 2. Alle gevechtsopstellingen moeten morgenochtend (9-3-'36) voor het aanbreken van den dag zijn ingenomen; bij daglicht bewegingen op het open terrein tot het uiterste beperken. Det. cdt. E. 2. Overwegingen, welke tot het nemen van het „besluit" heb ben geleid en verdere toelichtingen op het „besluit". a. Beoctrdeeling van den tactischen toestand. A.T.V. I 17. Uit de gegevens blijkt, dat de beide hoofdmachten zich op onge veer 90 km afstand bevinden van het terrein, waar Blauw de beslissende actie wil voeren. De beoogde tijdwinst zal, vooral nu het detachement het voor een vertragende actie zoo gunstige ter rein O. van de TJIKARANG heeft bereikt, naar alle waarschijn lijkheid zonder ernstigen strijd kunnen worden verkregen A.T.V. II 189 (2). Op het oogenblik, dat C. Det. E TJIKARANG heeft bereikt, is het ongeveer 17.30, zoodat hoogstens over een uur de duisternis geheel zal zijn ingetreden. 523

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 39