zeerste bemoeilijkt. A.T.V. II 115 (1)De opstelling kan boven dien door artillerie uit de stelling worden gesteund. Voor de bezetting is derhalve een organiek onderdeel uitgetrokken en de opstelling onder éénhoofdige leiding gesteld. De Det. cdt. houdt het in de hand de stelling op een gunstig tijdstip te doen ontruimen A.T.V. II 115 (2). ad. punt 4. De beveiligende afdeeling in het N. heeft een zelfstandige gevechtstaak, zoodat die taak aan een cie. wrn. is opgedragen A.T.V. II38 1en (2). In het Z. is die taak meer een waarschu wende het optreden van sterkere vij. af deelingen is in dat terrein bezwaarlijk terwijl de Z. vleugel van de stelling een goed schoots veld in alle richtingen heeft. ad. punt 5. De verkennende wrn. op den rijweg vooruit beveiligen mede het in stelling komen van de voorposten A.T.V. II 29 (2). ad. punt 6. Aangezien het vuur het werkzaamste middel is voor het voeren van de vertragende actie A.T.V. II 190 (2) worden de taken voor de onderdeelen van M 1 in het bijzonder aangegeven. A.T.V. II 81 (2). ad. punt 7. Een der batterijen Hw. is zoo ver mogelijk onder dekking van de voorposten naar voren opgesteld, teneinde den vij. langs den rij. een belangrijke vertraging te bezorgen A.T.V. II 71 (2). Overwogen is geworden een stuk of een sectie art. mede te laten werken voor den afweer van paun. doch Hw. art. is voor dit doel niet bijzonder geschikt. Thans zijn daartoe 2 sien. mitrn. 12,7 ingedeeld A.T.V. I 152 (1 Om het terugkomen van de batterij te verzekeren zijn bijzondere maatregelen getroffen, (zie punt 8). ad. punt 8. Vernielingen vormen een zeer werkzaam middel om den vij. bij zijn opmarsch te vertragen A.T.V. II 186 (2) de pioniers zijn voor het voorbereiden dezer vernielingen in het bijzonder aangewezen A.T.V. I 90 (1 Voorts is het van groot belang, dat voldoende overgangsmid delen beschikbaar zijn om de troepen op den O. oever snel naar den W. oever te kunnen doen overgaan de brug bij TJIKARANG 527

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 43