moet bij ev. vernieling door vij. lichtstrijdkrachten zoo spoedig mogelijk worden hersteld opdat het overgaan van de vooruitge schoven batterij art. is verzekerd. ad. punt 9. Hindernissen, welke met vuur kunnen worden bestreken kunnen belangrijk bijdragen voor het opleggen van vertraging aan den vijand doch kunnen ook bij onverwachte wending van den strijd het losmaken van de troepen uit voorste lijn vergemakkelijken. Vooral op den Z. vleugel kan een goed gebruik van hindernissen worden gemaakt om de nadering tot de stelling te bemoeilijken. ad. punt 10. De tweede stelling wordt voorloopig slechts door twee cien.- bezetzoodra de voorposten uit het voorterrein zijn teruggekomen zullen deze de bezetting versterken A.T.V. II 193 (1Noodge dwongen zal echter een der ciën. uit de eerste stelling de bezetting in het Z. vak moeten aanvullen. ad. punt 11. Gedurende den nacht zal den troepen, die een vermoeienden marsch achter den rug hebben onder dekking van de voorposten zooveel mogelijk rust worden gegund A.T.V. II10 (1De opstel lingen zullen echter voor het aanbreken van den dag moeten zijn ingenomen teneinde waarneming uit de lucht te voorkomen A.T.V. I 148 (2). 4. Het „bevel". De uit het besluit voortvloeiende bevelen zullen v.w.b. de lege ring voor den nacht, de beveiliging, de verpleging enz. z.v.m. ter kennis moeten worden gebracht van de betrokken ondercomman danten. Het opstellen van een volledig bevel eischt in een geval als hier waarbij vele detailregelingen moeten worden gegeven, zeer veel tijd, zoodat het uitermate gewenscht is den ondercommandanten gedeeltelijke bevelen te verstrekken en wel, zoo tijdig dat de troepen zonder verwijl naar de aangewezen legeringsgebieden kunnen voortrukken, hetgeen ten zeerste bevorderlijk is voor het moreel van de troep A.T.V. I 35 1en A.T.V. II 10 (1 Zoo werden ook reeds gedeeltelijke bevelen verstrekt aan C. Wr. 1 en C. voorhoede (zie blz. 521). Nadat aldus de troepen voorloopig op de hoogte zijn gesteld van de te nemen maatregelen, gaat de staf thans aan het werk om de gedeeltelijke bevelen samen te vatten en waar noodig aan te vullen tot een volledig algemeen bevel ATV 1 35 (2) 528

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 44