Wat men doet, waar men zich bevindt, welke hindernissen, hetzij de vijand of het terrein in den weg leggen, het zijn allé gegevens, welke de chef moet weten, om zijn plan te kunnen uitvoeren. Heeft men niets bijzonders te melden, dan zendt men een negatief bericht. Als stelregel neme men aan dat een bat. cdt., nadat hij een opdracht heeft ontvangen minstens ieder uur, een cies. cdt. liefst nog veelvuldiger zijn commandant een bericht stuurt. ad 3. Een niet minder gewichtig deel van het werk op een cop. omvat het voldoen aan de aanvragen van de onderhebbende troe pen. Het belangrijkste hierbij is de munitievoorziening. Iedere commandant, tot die van de kleinste eenheid, moet zoo nauwkeurig mogelijk bekend zijn met het munitieverbruik en zijn gegevens melden. Het zelfde geldt voor andere zaken, b.v. de benoodigde werktuigen en materialen bij een verdediging. ad 4. Iedere commandant moet er van doordrongen zijn, dat hij niet alléén met zijn troep op het gevechtsveld is, dat alle afdeelingen moeten samenwerken tot hetzelfde doel, door den algemeenen bevelhebber gesteld. Om te kunnen samenwerken moet men van eikaars toestand op de hoogte zijn. Al deze zaken moeten voorwerp van voortdurende zorg zijn voor den commandant en zijn toegevoegd personeel. Het is daartoe noodig dat een ieder zijn verplichtingen nauwkeurig kent en zijn taak onder de moeilijkste omstandigheden, zonder daartoe opzet telijk bevelen te hebben verkregen, met zorg uitvoert. in. PERSONEEL EN VERDEELING DER WERKZAAM HEDEN. Welk personeel heeft nu de bat. cdt. ter beschikking en hoe worden de werkzaamheden verdeeld Voor zijn onmiddellijke hulp zijn aan den bat. cdt. toegevoegd 1 luit. adj., 1 officier van speciale diensten, 1 gasofficier, 1 sergeant g asonder officier1 stafhoornblazer en 1 staf schrijver; dit personeel is voorzien van een rijwiel, m.u.v. den luit. adj., die evenals de bat. cdt. bereden is, zij hebben echter ieder een paardenoppasser op rijwiel, en kunnen dus ook van dit vervoermiddel gebruik maken. Bovendien behoort bij het commando van het bat. de verbindings brigade, bestaande uit een commandant, 3 lijntf. ploegen, 3 s nachts 2) optische seinploegen, een U-lapploeg en een ordon nansen ploeg. 538

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 54