Ten slotte heeft het bat. dan nog de U-lap, welke dient voor de verbinding met een vliegtuigbovendien is de troep uitgerust met inf. lappen, welke op een teeken van een verbindingsvliegtuig door de voorste troepen moeten worden uitgelegd, ten einde de waar nemer de gelegenheid te bieden de voorste lijn van de inf. vast te stellen. We willen dit opstel besluiten met de opmerking, dat de copn. zeer belangrijke organen in den strijd vormen, welke slechts dan ten volle hun rendement opleveren, indien zij een homogeen geheel vormen, waarin een ieder zijn taak kent en met volle toewijding en groote nauwkeurigheid uitoefent. 544 ORGAAN N. I. O. V. Voor in het April-nummer is een portret opgenomen van H.K.H. Prinses Juliana met een onderschrift van de redactie, waarin deze H.K.H. eerbiedige gelukwenschen aanbiedt. Onder den titel „Het Oosten in 1935" behandelt W. J. Lucardie thans de incidenten in China gedurende het laatste kwartaal 1935, in het bijzonder den separatistischen opstand in N. China en de pogingen tot onafhankelijk verklaren van dit gebied benevens de reorganisatie van het Chineesche bankwezen en de daaruit voortvloeiende moeilijkheden tusschen Engeland en Japan. Kap. J. Ferree zet zijn artikel „Veekralen en groentetuinen" voort en behandelt thans het onderhoud van een veekraal, het slachten en de vleesch- keuring. Gnl. b.d. J. Dormaar geeft een vertaling van het boekje geschreven door Frits Traffelet, getiteld „Ik ben soldaat en blijf soldaat" waarin in woord en beeld een aardige beschrijving wordt gegeven van den Zwitserschen soldaat. Kap. C. W. van der Eem geeft practische aanwijzingen omtrent hetgeen door hen, die toelatingsexamen voor de H.K.S. (krijgskundige studienj wen- schen te doen, moet worden bestudeerd. Vooral zij die door verblijf in de buitengewesten of door verblijf in een kleine garnizoensplaats op Java niet in de gelegenheid zijn, inlichtingen van officieren, die zelf het examen reeds hebben gedaan, te verkrijgen, zullen van dit artikel een dankbaar gebruik kunnen maken. Dezelfde schrijver geeft een korten inhoud van de op de jaarvergadering te houden voordracht, getiteld: „Beschouwingen over beteekenis en ontwik keling der luchtstrijdkrachten". Luit. A. L. Franken maakt van de geboden gelegenheid gebruik om met den Kap. Roeien over het in het Maart-nummer verschenen artikel „Uit de practijk" van gedachten te wisselen. Verder treffen we aan vragen gesteld bij het toelatingsexamen H. K. S. (Krijgskundige studiën) 1936, mededeelingen van het hoofdbestuur, een korte bespreking van het I.M.T. Nr. 4 en de rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 60