570 3e Vraag; tijd: 1 uur. Over te zetten uit Latijnsche in Arabische karakters. Sri Padoeka Jangdipertoean Besar. Anakda Soeltan Asahan dateng menghadep ini hari dihadapan Sri Padoeka Jangdipertoean Wakil Baginda Sri Maharadja Olanda jang melakoekan pamerintah tanah Hindia Nederland. Maka pada hari ini jang patoet diperingatkan didalam hati selama-lamanja oleh karena Baginda jang termoelia, ia-itoe Sri Maharadja Wilhelmina, hendak naik di tachta keradja-an dengan melakoekan pamerintah atas negeri Olanda maka anakda fardloekan datang mendjoengdjoeng doeli Baginda Sri Maha radja akan mengoendjoekkan setia tjinta dan hormat anakda pada Baginda Sri Maharadja dan pada kaoem koelawarganja dan lagi pada pamerintah negeri Olanda dan pada pamerintah tanah Hindia Nederland. Moeda-moedahan Toehan jang mahamoelia memberi pada Baginda Sri Maharadja oemoer pandjang dengan sehat dan afiat dan memberkatkan keradjaannja sepandjang-pandjangnja akan oentoengnja negeri Olanda, akan oentoengnja tanah Hindia Nederland, akan oentoengnja sekalian orang jang dibawah perintahnja Goebernemen Olanda. Demikianlah permoehoennan anakda pada Toehan jang mahakoeasa. 8. DE MILITAIR DIERGENEESKUNDIGE DIENST TE VELDE. (Veterinary Services in the Field). Voordracht gehouden door Luit. Kol. Max Henry, D.S.O., V.D., A. D.V.S. in de Victoria Barracks te Sydney in November 1927. Overgenomen uit „The Australian Veterinary Journal" Vo. IV, No. 1. 1928. Het volle nut en juiste gebruik van den Militair Diergeneeskundigen Dienst bij een leger te velde zal niet alleen afhankelijk zijn van de organisatie en de geoefendheid van dezen dienst in vredestijd, maar ook van het inzicht, dat de hoogere legerautoriteiten hieromtrent hebben. Gedurende den grooten oorlog (1914'18) stond de M. D. D. van het Engelsche leger, vergeleken bij dien van de overige geallieerden, voor wat betreft de verzorging van paarden bovenaan. Door kortzichtigheid stond de Engelsche M.D.D. echter in twee belangrijke zaken ten achter bij den Amerikaanschen en Duitschen dienst. Deze twee fouten waren niet zoo zeer te wijten aan tekortkomingen van de zijde van den Eng. M.D.D., maar zijn eigenlijk uitvloeisels van nationale gebruiken. De Amerikanen zijn in vredestijd gewend aan een zeer goed georgani- seerden gezondheids- en keuringsdienst, speciaal voor wat betreft de keuringen van vleesch, melk en voedsel van dierlijken oorsprong. En daar zij hun M.D.D. uit den burgerlijken diergeneeskundigen dienst moesten opbouwen, beschouwden zij het als vanzelf sprekend, dat het groote deel van het volk, dat ingedeeld werd bij het leger, dezelfde bescherming zou genieten, als de burgerbevolking. De personen, die in vredestijd de voedsel voorziening controleerden, brachten dus eenvoudig hunne diensten bij het. leger over.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 88