579 Opdrachten: le. Beveiligingsopdrachten. Bijv. optreden als dekking van een debarkement van per vlg. vervoerde troepen, welke een opdracht zullen uitvoeren in den rug of op den vleugel des vijands; optreden als gevechtsbeveiliging op grooten afstand bij een in grooten stijl uitgevoerden aanval, waarbij het bezit van een ver verwijderd terreindeel vereischt is. 2e. Vernielingsopdrachten. Het vernielen van bruggen, depóts enz. in den rug van het vijandelijke leger. Recruteering, enz.: De physieke inspanning, welke niet alleen in oorlogstijd, doch ook reeds in vredestijd van de parachutisten wordt geëischt, maakt het noodzakelijk de cien. als een keurkorps te beschouwen. De tenue en de materieele omstandigheden moeten hiermede rekening houden. Men kan slechts vrijwillig bij de cien. worden ingedeeld; het benoodigde aantal mili tairen komt zoowel voort uit beroepsmilitairen als uit de militie. De uitrusting is nog niet volledig vastgesteldhiervoor is nog eenige studie noodig, daar zij zoodanig moet zijn, dat zij de goede werking van het valscherm niet hindert. Aangezien de eigenlijke gevechtstaak der onderdeelen op de aarde ligt, geldt als hoofdbeginsel: valschermafdeelingen moeten worden beschouwd als inf.-eenheden, vervoerd per vlg. en gedebarkeerd nabij hun terrein van actie d.m.v. parachutes; de troepen moeten echter ook „luchtvast" zijn. S. komt tot de volgende conclusies: le. Samenstelling der cien. uit kader en manschappen, voortkomende uit de inf., met enkele gegradueerden van de genie. 2e. Detacheering in de luchtbases, te midden van het luchtwapen. 3e. Overigens dezelfde werkzaamheden verrichten als de inf. Bewapening: I.v.m. de te verwachten opdrachten is een sterk defensief ver mogen (groote vuurkracht) gewenscht. S. propageert de volgende samenstel ling: 3 sien. elk a 3 groepen, elke groep voorzien van 2 in plaats van 1 gw. mitr.; een vierde sie. bestaande uit 1 mitr.groep en 2 kanonnen van 37 mm. De mitrn., de kanonnen en de bijbehoorende munitie moeten door afzonder lijke parachutes worden neergelaten. Opleiding: Deze moet bestaan uit: le. een technische opleiding in het springen met een valscherm, aanvankelijk individueel, later in groepen uitgevoerd; 2e. een opleiding voor het infanteriegevecht, rekening houdende met de bijzondere opdrachten, welke de compagnie ten deel zullen vallen. (Bij den parachute-sprong in groepen verlaten de militairen achtereen volgens het transportvlg. met regelmatige tusschenpoozen, welke niet langer mogen zijn dan noodig is in Rusland zou dit 1 seconde zijn teneinde een te groote verspreiding op den grond te voorkomen). Tactisch gebruik van tanks. In de AUgemeine Schweizerische Militarzeitung van Februari 1936 is in het overzicht der buitenlandsche tijdschriften een uittreksel opgenomen van een door den Italiaanschen overste Gualtiero Sarfatti gemaakte studie over tanks. S. is van oordeel, dat de tank in hoofdzaak zal worden gebruikt in nauwe samenwerking met de inf., vooral om los te komen van den stellingoorlog. De leidende beginselen bij het gebruik van tanks zijn: a. nauwe samenwerking met de inf. b. verrassende inzet; c. de tank is een aanvalswapen bij uitnemendheid. De tank is een krachtig gevechtsinstrument, dat stoot en vuurkracht in zich vereenigt. Dit wapen kan zoowel gebruikt worden bij den aanval, de ver kenning, de vervolging en den tegenaanval; kortom geen ander wapen biedt zooveel mogelijkheden als de tank.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 97