N. Ge wildet mij vermoorden St. Ja, ik wilde U dooden. N. Je bent gek, jongeman, of ziek St. Ik ben gek noch ziek, en volkomen bij mijn verstand. N. En waarom dan St. Omdat ge mijn land benadeelt. N. Het uwe St. Het mijne, evenals dat van alle Duitschers. N. Wie heeft U gezonden St. Niemand. Mijn hart heeft mij gezegd dat ik door U te ver moorden Duitschland en Europa een dienst zou bewijzen. N. Hebt ge mij al eens meer gezien St. Ja, in Erfurt. Toen dacht ik, gij zult geen oorlog meer voeren en was ik uw groote bewonderaar. N. (Laat daarop den jongen geneeskundig onderzoeken om hem ontoerekenbaar te laten verklaren. Doch het medisch oordeel luidtde jongen is volkomen gezond) St. Ziet U wel, ik had het U immers gezegd. N. Je bent overspannen, ge benadeelt uw familie. Vraag mij om vergiffenis en heb berouw dan schenk ik je het leven. St. Ik wensch Uw vergiffenis niet. Ik heb nergens berouw over, en vind het alleen jammer dat het mislukt is. N. DuivelEen misdaad is blijkbaar niets voor je. St. U dooden is geen misdaad, doch een verdienstelijk werk. N. Wat voor portret heb je daar St. Van mijn meisje, van wie ik houd. N. Zou zij uw avontuur goedkeuren St. Zij zal het betreuren dat het mislukt is, want zij haat U even sterk als ik. N. Als ik je genade schenk zal je meisje dan blij zijn St. Dan zal ik U toch dooden (Den volgenden morgen werd Friedrich Staps gefusilleerd) N. OngelooflijkEen jonge man, een Duitscher, protestant, welopgevoed, en zulk een misdaad Hoe was zijn einde Antw. Voor het vuurpeloton staande riep hij Leve de vrijheid, dood aan den tyran De Keizer hoort het aan en zwijgt. Daarna beveelt hij het mes mede te nemen. (Wordt vervolgd). 608

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 16