zware mitrailleurs aan te wijzen, doch zal deze taak meestal ten deel vallen aan zware mitrailleurs, welke reeds een taak hebben, als onder b. hiervoren aangegeven. Deze wapens zullen, op last van den pelotons- of sectiecommandant op luchtdoelen het vuur openen, indien binnen het bereik der wapens de infanterie door vliegtuigen wordt aangevallen, de sectiën op dat oogenblik geen taak tegen gronddoelen hebben te vervullen en het verraden van de opstellingsplaats aan den vijand kan worden aanvaard. Voor zoover zij niet voor vorengenoemde taak zijn aangewezen, mogen de zware mitrailleurs alleen dan op luchtdoelen het vuur openen, indien zij rechtstreeks uit de lucht worden aangevallen. Als versterking van het overige infanterievuur vormen de zware mitrailleurs een welkome aanwinst. Veelal kunnen zij wor den gebruikt voor het brengen van vuur op terreindeelen, waar op zulks door de overige infanteriewapens niet kan geschieden zij kunnen bijv. worden aangewezen voor het brengen van storende vuren op groote en middelbare afstanden (tot 5 k.m.). Ook kun nen zij in belangrijke mate medewerken aan het vuur in de strook vóór de hoofdweerstandslijn, tot het afslaan van den stormaanval. Karabijnmitrailleurs. Aan de karabijnmitrailleurs valt een belangrijke taak ten deel bij de organisatie van het scherm van infanterievuur vóór de hoofdweerstandslijn (tot 500 m) en bij het vuur tegen een door gedrongen vijand, terwijl wanneer de karabijnmitrailleurs van een dubbelen schoudersteun zijn voorzien, aan een gedeelte van deze wapens kan worden opgedragen, de voorwaartsche beweging van den vijand tusschen 500 en 800 m voor de hoofdweerstands lijn te belemmeren. Voor het vuren op luchtdoelen zijn de karabijnmitrailleurs niet van bijzondere inrichtingen voorzien. Teneinde niet tot munitiever spilling aanleiding te geven zal het daarom aanbeveling verdienen met deze wapens alleen dan op luchtdoelen te vuren, wanneer zij rechtstreeks door een aanval uit de lucht worden bedreigd. Naar onze meening verdient het aanbeveling aan de karabijn mitrailleurs slechts gelijktijdig één taak op te geven dus geen hoofdtaak en neventaak daar de capaciteit van het wapen onvol doende is om in beide strooken voldoende dicht vuur te brengen. Uit den aard der zaak is het mogelijk aan een km. twee achter eenvolgende taken te geven: zoo kan bijv. aan de kmn. van de compagniesreserve worden opgedragen vuur te brengen vóór de hoofdweerstandslijn en, nadat de vijand in het terrein van de voor sectiën is doorgedrongen, het vuur naar dat terreindeel te ver leggen (tweede taak). De normale taak van een km. zal bestaan uit het brengen van vuur in de richting, welke voor de bediening het gevaarlijkst 637

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 45