Peloton mitrailleurs van M. 6. Daar de eerste twee dagen nog geen aanraking met den vijand wordt verwacht, worden voorloopig nog geen mitrailleurs in stel- lhag gebracht, doch besluit de reg.cdt. zijn mitrailleurs te gebruiken als aanvulling van de vuurplannen der bataljons. Wel krijgt C. M. 6 verschillende verkenningsopdrachten uit te voeren, waardoor de reg.cdt., na ontvangst van de vuurplans der bataljons, dadelijk over gegevens voor het inzetten van zijn peloton beschikt. Was eerder aanraking met den vijand te verwachten, dan zou de reg. cdt. dadelijk (een deel van) het peloton in stelling brengen, ten einde die vuren te verzekeren, welke onmisbaar zijn om den vijand het naderen tot de stelling te beletten. Teneinde een goede aan sluiting der vuren te verkrijgen, zouden de vuuropdrachten, na ontvangst van de bataljonsvuurplannen, zoo noodig kunnen worden gewijzigd. Peloton mortieren M. 6. C. 6 R.I. is van oordeel dat de rug, welke van KEDOENGWOE- LOEH 2 over KEDOENGWOELOEH 1 naar den niet-verharden weg loopt, den vijand een gunstige gelegenheid biedt tot naderen en tot opstellen van mitrailleurs. Op dit terreingedeelte wil hij dus gaarne mortiervuur hebben. Echter is KEDOENGWOELOEH 3 voor den vijand eveneens gunstig, omdat aldaar opgestelde troe pen geen hinder hebben van mitrailleurvuur uit het N. deel van de stelling. Vasthoudende aan den hoek van 45°, en de eischen van den reg.cdt. betreffende de terreindeelen, waarop hij mortier vuur wenscht, doet zich althans op de kaart een gunstige stel ling voor, 300 m. W. van de brug, welke 350 m. W. Z. W van PANT JAW ATI 1 is gelegen (zie de bijlage). Een nadeel van deze stelling is haar achterwaartsche ligging, waardoor een groot deel van de dracht verloren gaat. Dichter achter de hoofdweerstandslijn is eveneens een goede mortierstelling (de plaats, waar de sie. mortieren op de bijlage is geteekend) echter valt het geheele terrein, waarop mortiervuur is gewenscht, niet binnen een hoek van 45°. De reg.cdt. besluit, met een sectie deze stelling te doen innemen en het buiten dé strook van 45° vallende Z. deel, in de nevenstrook hoofdzakelijk vallende voor het front van het rechter nevenbataljon op te nemen. De sie mortieren, welke dit bataljon steunt, krijgt als neventaak opsteun Inf. VIII in de strook (zie de bijlage) De opdracht van de derde sie.mortieren houdt geen verband met het vuurplan van Inf. VIII. Peloton zware mitrailleurs van M. 6. De reg.cdt. stelt één sectie zware mitrailleurs ter beschikking van C. Inf. VIII, ter bestrijding van pantserauto's en vechtwagens. 641

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 49