De beide andere sectiën worden bestemd voor versterking van het infanterievuur voor het front van het rechter voorbataljon. Zij blijven in handen van den reg. cdt. en zijn hoofdzakelijk bestemd voor het brengen van storende vuren, op plaatsen waarvan wordt vermoed, dat zij den vijand tot opmarschweg dienen. Objecten, welke bijzonder trefbaar zijn voor aanvallen uit de lucht en waarvan een ongestoord bezit gewenscht is, doen zich niet voor. De reg. cdt. oordeelt het niet noodig een of meer sectiën zware mitrailleurs alleen ter bestrijding van luchtdoelen aan te wijzen wel krijgen vorenbedoelde twee sectiën opdracht, tevens aan deze taak mede te werken. Zij zullen op luchtdoelen dus alleen vuren, indien a. de infanterie, binnen het bereik der wapens, door vliegtuigen wordt aangevallen b. zij op dat oogenblik geen taak tegen gronddoelen te vervullen hebben c. het verraden van de opstellingsplaats aan den vijand kan wor den aanvaard. Artillerie. De reg. cdt- heeft, in overleg met den artilleriecommandant, bepaald op welke punten artillerievuur moet worden voorbereid a. buiten de strook voor de nabij verdediging teneinde den vijand bij zijn opmarsch (het innemen van een uitgangsopstelling) te storen. (Zie de bijlage). b. in de strook van 0 tot 500 m vóór de hoofdweerstandslyn (afsluitingsvuren) (zie de bijlage). N.B. De vuren in de hoofdweerstandsstrook zijn in deze vuur- schets niet opgenomen en blijven buiten beschouwing. Daar zich voor het front van Inf. VIII geen bijzondere gevaarlijke punten voordoen, is het niet noodig, afsluitingsvuren aan te wijzen, welke door de commandanten der voorste onderdeelen rechtstreeks aan de artillerie kunnen worden aangevraagd. Peloton mitrailleurs van Inf. VIII. C. Inf. VIII wil mitrailleurvuur hebben op den rug van KE- DOENGWOELOEH 2 naar het noorden en op het aanvalsterrein W. van dezen rug. Tevens acht hij éen sectie, ter bescherming van zijn linkerflank, noodig. De pelotonscommandant verricht overeenkomstig de bevelen van C. Inf. VIII de noodige verkenningen. De opstellingen, zooals deze worden ingenomen, zijn aangegeven op de bijlage (de noorde lijkste 3 sectiën). Voor het Z. deel van de stelling zou de bat. cdt. ook gaarne vuur brengen. Na ontvangst van de vuurplans van de bat. cdtn. voorziet C. 6 R.I. in deze leemte (Z. sectie mitrailleurs) 642

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 50