Twee sectiën mitraillerus krijgen tevens tot opdracht, het be strijden van luchtdoelen. Sie. zware mitr. bij Inf- VIII. C. Inf. VIII heeft den weg over SELAGEDANG verkend en geschikt voor pantserauto's bevonden. Hij besluit twee stukken te bestemmen voor het afsluiten van den grooten weg bij PANTJA- WATI 1 en een stuk voor het afsluiten van den weg over SELA GEDANG. Karabijnmitrailleurs. De sectiecommandanten geven de karabijnmitrailleurs en de gw. (k.) groepen opdrachten naar de hiervoren vermelde beginselen (zie de bijlage). Nachtelijk vuur. Zoo spoedig mogelijk wordt tevens het nachtelijk vuur geregeld. Hieromtrent wordt nog het volgende aangeteekend. Mitrailleurs. Naar de beginselen van blz. 633 hebben deze wapens opdracht gekregen tot het voorbereiden van nachtelijke afsluitingsvuren. Zware mitrailleurs. De zware mitrailleurs openen het vuur, zoodra zich vijand bevindt bij de hindernissen op de toegangswegendeze hinder nissen worden bewaakt. Mortieren. Zoodra voor een bepaald vak het sein voor het ontketenen van het nachtelijk vuur is gegeven, geven de mortieren de in dat vak gelegen afsluitingsvuren, te beginnen met het laagste nummer, af. Van elk vuur is bepaald hoe vaak het wordt afgegeven. Voorbeeld vuur nr. 1. De lengte van het afsluitingsvuur 100 m. Per 10 m 1 projectiel 10 projectielen. Dit vuur 2 maal afgeven totaal 20 projectielen. Karabijnmitrailleurs. De strooken voor nachtelijk vuur der kmn. (max. 11°) zijn op de bijlage aangegeven. Karabijnen-geweren. Voor de karabijnen (geweren) zijn inrichtingen voor nachtelijk vuur gemaaktdeze wapens vuren in algemeenen zin recht voor uit, evenals bij het vuur overdag. 643

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 51