en K. KESOENEAN. Indien eenige van deze vernielingen tot- stand gebracht worden is het hoogst onwaarschijnlijk, dat de vijand nog op 1-7-36 CHERIBON bereikt, e. Tijdstip van den dag. Het is thans nog in den vroegen morgen. De uittocht van de burgerbevolking zal nog geruimen tijd aanhouden. Is reeds daarom een afmarsch voorloopig niet aan te bevelen, de te verwachten vijandelijke luchtactie maakt het zeker niet wenschelijk den marsch naar BOBOS overdag te doen plaats vinden. Aangezien blijkens het gestelde ad c en d een spoedige afmarsch niet noodig is, verdient dus een af marsch na het invallen der duisternis aanbeveling temeer, daar alle voorbereidende maatregelen en dit zijn er, zooals wij zullen zien vele dan rustig kunnen worden uitgevoerd. Het is thans droge tijd en over eenige dagen volle maan, hetgeen de uitvoering van den nachtmarsch ten goede komt, maar ook vijandelijke luchtactie in den vooravond niet geheel uitsluit. Daarmede moet dus bij het bepalen van de tijdstippen van afmarsch van de verschillende onderdeelen rekening wor den gehouden. De det.cdt. komt op grond van vorenstaande overwegingen tot het besluit den afmarsch tot den avond van 1-7-36 uit te stellen en in verband hiermede ook de vernielingen zoo laat mogelijk, dus in den namiddag, te doen uitvoeren- ad. 2De maatregelen van den det.cdt., v.z.v. betrekking hebbende op den marsch naar BOBOS en de taak van de beide achter te laten cien. Voor een klein detachement heeft het weinig zin een besluit op te stellen, waarop een staf zou moeten kunnen werken, omdat de meeste bevelen toch door den cdt. zelf gemaakt moeten worden. Wel is het noodig, dat hij een „memorandum" samenstelt, waarin hij opneemt, wat er moet gebeuren; doet hij dit niet, dan wordt licht iets vergeten. Daarom stelt de det.cdt., na tot het bovengenoemde besluit te zijn gekomen, het volgende memorandum op: 7. Post- en telegraafkantoor en telefoonkantoor blijven bezet. 2. Afmarsch van het strijdend gedeelte 23.00; af te voeren goederen v.z.m. reeds overdag langs den Postweg, gebruik maken van tram, bagagetreinen na invallen van de duister nis. 3. Z.v.m. levensmiddelen en materieel uit CHERIBON mede- nemen. 4. Verkenningen nog heden: amarschweg, b. legering te BOBOS (kwartiermakers), c. stelling BOBOS. 676

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 86