2 en BANDOENG intact moet blijven, terwijl nog nadere berich ten van den vijand binnen kunnen komen. ad. 2. Het uur van afmarsch heeft de det.cdt. vastgesteld i.v. m. den stand van de maan en het gewenschte tijdstip van aan komst in het nieuwe legeringsgebied. ad. 3. Aangezien het det. tot 5-7-36 in eigen verpleging moet voorzien en in BOBOS en omgeving niet veel te krijgen zal zijn is het zaak levensmiddelen mede te voeren. ad. 4a. Voor eiken nachtmarsch hoe eenvoudig die ook schijnt moeten bijzondere maatregelen worden getroffen. Men be denke slechts, dat verschillende kleine onderdeelen, waarvan de cdt. geen kaart heeft, zelfstandig zullen marcheeren. ad. 5. Dit is een van de eerste maatregelen, welke de det.cdt. neemtgelukt Jiet om de bruggen bij KANTJI 2 te vernielen, dan wordt den vijand een aanmerkelijke vertraging opgelegd. Het is dus wenschelijk zoo snel mogelijk ter plaatse te zijn, waarvoor enkele auto's ingedeeld moeten worden. Twee auto's zijn ruim schoots voldoende om al vast 1 sectie 4 pioniers naar KANTJI 2 te zenden. Hoewel splitsen van pionieronderdeelen in afdeelingen kleiner dan 1 brigade geen aanbeveling verdient, is dat hier toch geschied, het gaat er om snel de noodzakelijkste vernielingen uit te voeren, terwijl slechts de reserve van de vernielingsploegen die uiteraard intact moeten blijven ter beschikking staat. ad. 6. Het is duidelijk, dat zonder hulpmiddelen van eenigs- zins systematische vernielingen geen sprake kan zijn. Het komt er dus op aan in het bijzonder die voorwerpen af te voeren of te vernielen, welke voor den vijand van veel nut kunnen zijn en waarvan de afvoer (c.q. vernieling) zonder veel hulpmiddelen voor ons mogelijk is. ad. 7. De toevoeging „tot nadere berichten van den vij. bekend zijn" is uiteraard alleen voor den det.cdt. zelf bestemd hij is dus niet van plan CHERIBON, b.v. voor het doen van verkenningen, te verlaten alvorens nadere gegevens zijn beoordeeling van den toestand hebben bevestigd. Indien zijn analyse juist is geweest, kan hij zonder bezwaar zijn cop. verlaten. ad. 9. In de stellingen is extra munitie opgelegd geweestdeze munitie is uitejraard betrokken uit den extra dagvoorraad. De G.Tn. zijn volledig bepakt gebleven. ad. 11. In het Inl. hospitaal bevinden zich alleen lichte zieken, alle overige patiënten zijn geregeld afgevoerd naar BANDOENG. 678

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 88