684 anti-vew. geschut en nog 3 sien. a 3 zw. mitrn. tegen luchtdoelen en lichte pantser-auto's ingedeeld men komt tot de organisatie van een reg. inf. van 3 fuselierbat. (waarbij mitr. en anti-vew. geweren) en 1 bat. inf. geschut (krombaan, vlakbaan en zw. mitr.). De onderdeelen van dit laatste bat. zijn voor een belangrijk deel bestemd om over de fuselierbatn. te worden verdeeld. Het streven om het regiment inf. in zijn eigen organisatie de middelen te geven, welke het in de verschillende gevechtsomstandigheden kan noodig hebben, heeft n.o.m. daarmede de toelaatbare grens m.h.o. op bewegelijk heid en manoeuvreervaardigheid bereikt. Het reg. wordt wel een zeer inge wikkeld instrument, maar met minder kan het tegen een modern bewapenden tegenstander, die zich ter verdediging heeft voorbereid, toch ook niet aan vallen, evenmin als het een krachtige verdediging tegen een goed uitgerusten aanvaller zou kunnen voeren. Nochtans blijft een krachtige art. steun nood zakelijk, welke de fuseliers tot 300 m van den vijand moet brengen, of den vijand op grooten afstand reeds moet kunnen aantasten en het oprukken van reserves moet bemoeilijken. Het inf. geschut is bestemd om die vij. wapenen te bestrijden, welke, ondanks het eigen art.-vuur, hun uitwerking nog hinderlijk doen gevoelen. Zelfs de hierbovengenoemde krachten, welke het reg. worden toebedeeeld, acht men tegen een zich ter hardnekkige verdediging ingerichten tegenstander niet voldoende. Daar waar de nadruk van den aanval zal worden gelegd, vraagt men om den steun van vew., welke de fuseliers niet alleen moeten helpen de laatste 300 m te doorschrijden, maar ook het binnendringen en het doorbreken mogelijk moeten maken. „Wird jedoch", aldus", S. „der Panzerangriff in dem Augenblick angesetzt, in dem die Infanterie Gefahr lauft sich in der Tiefenzone der gegnerischen Widerstandslinie zu verbluten, so wird zweifellos der über die eigene Inf. hinwegrollende Panzerangriff dieser wirksam vorwarts helfen. Gerade diesen Augenblick, wo die feind- lichen M. G. gezwungen werden volle Deckung zu nehmen, um nicht von den Panzern wehrlos zermalmt zu werden, wird die Inf. zu vorstiirmen ausnutzen". Mïlïtar Wochenblatt. Nr. 35. „Kampf unter Panzer." S. verhaalt van de ervaringen van den Franschen „Kampfwagensoldat" Majoor POUPEL gedurende den wereldoorlog. Hierbij wordt gewaarschuwd tegen te hooge verwachtingen van de vew., vooral omdat deze een groote handicap hebben t.a.v. het gehoor en het gezicht. Poupel eischte daarom altijd inf. ter begeleiding. Het vuur van mitr. (een enkele maal zelfs van een enkelen geweerschutter) gericht op de kijkspleten kon dermate hinderlijk zijn dat de vew. „blind" werd. Hoewel mitr.- noch geweervuur het pantser doorboren, schijnt het toch nog wel eenigen mo- reelen invloed op de bemanning uit te oefenen. „Die Möglichkeiten der Panzerfahrzeuge wachsen mit der Verstarkung ihrer Panzerung und mit der Erhöhung ihrer Geschwindigkeit. Die Abwehr- waffen werden indessen ihrerseits beweglicher und werksamer werden. Letz- ter Endes wird es immer der bessere Soldat sein der siegtf'. Indien althans, voegen wij er bij, het den besten soldaat niet ontbreekt aan een gelijkwaar dige uitrusting. Zonder de materieele middelen kan het moreel nu eenmaal niet hoog zijn. Hoewel de vew. bij het optreden zijn eigenaardige moeilijk heden zal ondervinden, mag men uit het feit, dat wel eens een enkele vew. door geweer- of mitr.vuur buiten gevecht is gesteld, niet de conclusie trek ken, dat een vijandelijke vew. actie, zelfs een op beperkten schaal, ons geen ernstige moeilijkheden in den weg zou kunnen leggen, indien het ons aan de geëigende afweerwapens ontbreekt. Ock Wim Brandt gewaagt in „Die Tankerfahrungen des Chacokrieges" van de verwondingen door het op de kijkspleten gerichte inf. vuur. T.a.v. een

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 94